Održana je konferencija za medije uoči odigravanja trećeg kola DELO Lige prvakinja koje je na rasporedu ove subote 25. rujna  s početkom u 18 sati u ŠSD Josip Samaržija-Bepo. Podravka Vegeta će snage odmjeriti na domaćem terenu s moćnim Bukureštom koji nakon dvije izgubljene utakmice dolazi u Koprivnicu s velikom motivacijom za upisivanje prvih bodova u Ligi prvakinja. Da im neće biti lako, Podravka je pokazala u prva dva kola kada je deklasirala Budućnost najvećom pobjedom u posljednjih dvadeset godina na otvaranju Lige prvakinja, a nakon toga je sjajno parirala moćnom FTC-u na gostovanju u Erdu.

Konferenciji su uz trenera Nevena Hrupeca prisustvovale Bianca Maria Bazaliu koja je u Podravku stigla iz Bukurešta te Dizyiana Ilyna.

Foto: Ivan Brkić

Mi smo napravili dobru pripremu u novom tjednu. Odigrali smo utakmicu u hrvatskoj ligi i pokazali smo sve ono što želimo prezentirati i u utakmici s Bukureštom. Imamo dobru atmosferu i spremni smo za borbu u ovoj utakmici – rekla je Dizyiana Ilyna. 

Foto: Ivan Brkić

Izuzetno je motivirana za utakmicu i Bianca Maria Bazaliu koja je u Podravku stigla iz Bukurešta.

Bukurešt je ekipa iz koje sam došla u Podravku. Čekam ovu utakmicu jer osjećam dobru atmosferu u našoj ekipi i nadam se da će na samom kraju sve završiti dobro za nas. Što se tiče igračica jako je teško istaknuti one ponajbolje jer su jako dobra ekipa i imaju dobre pojedinke, a mi moramo misliti o tome jer su jako dobre. Znamo s kime ćemo odmjeriti snage, a isto tako i trener i pripremamo se jako dobro te s nestrpljenjem očekujemo utakmicu – rekla je Bazaliu. 

Nakon odigrane prvenstvene utakmice u srijedu s Trešnjevkom gdje je Podravka ostvarila visoku pobjedu fokus se ponovno vraća na Europu, a ekipa se video analizama i treninzima vrijedno priprema za ono što dolazi. U ovom tjednu je ekipa imala manjih poteškoća s ozljedama Lee Franušić i Bojane Milić koja je zaradila pet šavova u utakmici s Ferencvarošem.

Jučer smo testirali Leu Franušić koja se potpuno vratila. Imamo 17 igračica na raspolaganju i imam neke slatke brige i moram se odlučiti za njih šesnaest. Cure su jučer odradile vrlo ozbiljno našu utakmicu prvenstva i rade stvarno kvalitetno i dobro. Svjesni smo svega, dobro poznajemo ekipu Bukurešta i znamo što nas očekuje. Optimisti smo i uz veliko poštovanje napravit ćemo sve da se borimo i da napadnemo – rekao je trener Neven Hrupec. 

Ekipa Bukurešta dobro je pokrivena na svim pozicijama, a njihove redove krase značajna imena, dobro poznata u ženskom rukometu. Bez obzira na to imaju dva poraza u Ligi prvakinja i ovo je kolo za njih izuzetno važno, a u Koprivnicu dolaze željni pobjede i prvih bodova.

Sigurno da dolaze s imperativom pobjede. Mi smo pogledali obje njihove utakmice, a jučer smo pogledali i utakmicu s Rapid Bukureštom koji je izuzetno jak ove godine te je kupio dosta pojačanja. Rekao bih da su u tom ogledu odigrali svoju najbolju utakmicu i ja kao trener sam svjestan snage koju imaju. Puno toga ovisit će o Cristini Neagu koja je igrač koji može dobiti svaku ekipu na ovom svijetu i kad je ona motivirana i kad je spremna, sve igračice pored sebe napravi 20-30 posto boljima. Podravka može za njih biti iznenađenje jer imamo dobru atmosferu, pozitivnu energiju i mislim da se ove djevojke ne boje. Poštujemo ih, ali dat ćemo sve od sebe – rekao je trener Neven Hrupec i dodao kako bi puna dvorana bila velika pomoć curama u novom europskom izazovu.

Foto:Ivan Brkić

To bi nam u takvim utakmicama puno značilo jer su znale u takvoj atmosferi padati i ekipe takve veličine. Moram reći da ako si u stanju dobiti Bukurešt s takvim imenima i s takvom snagom ekipe onda možeš igrati i Final Four. Mi moramo biti stabilni i stajati čvrsto s obje noge na zemlji te ići probati dobiti tu utakmicu, ali moramo biti realni. U ovom trenutku oni su favorit što ne znači da favorit svaki puta pobjeđuje – optimizmom je današnju konferenciju za medije zaključio trener Neven Hrupec. 

I ovoga puta utakmica će se održavati uz podršku publike, a bit će dostupno 400 ulaznica koje možete besplatno preuzeti na ulazu u dvoranu u petak od 14.00-17.00 sati. Sve ulaznice koje ostanu bit će dostupne na ulazu u Gimnaziju uoči same utakmice. Ulazak je dozvoljen uz covid potvrdu te osobni identifikacijski dokument i masku. Prijenos će biti na drugom programu Arena Sport televizije.

Foto: Ivan Brkić