Rukometašice Podravka Vegete su posljednjoj utakmici drugog kruga Regionalne lige u Koprivnici izgubile od Budućnosti 32:35 (13:15). Crnogorke su u prvom dijelu utakmice bile dominantnija ekipa no u 17′ kreću naše cure uzlaznom putanjom i uz niz od tri pogotka Saračevićeve djevojke zaostaju samo jedan pogodak, a već sljedeću minutu je tu i prvo izjednačenje. Ponovno su pokušale pobjeći Adžićeve odabranice, ali nije išlo pa je tri minute prije kraja poluvremena ponovno izjednačeno (12:12). Do kraja poluvremena ipak pad koncentracije i naše cure na odmor odlaze s dva pogotka zaostatka i uz rezultat 13:15.

Foto: Ivan Brkić

Foto: Ivan Brkić

Foto: Ivan Brkić

I u drugoj polovici hrabro i na glavu idu naše djevojke u napadu i u obrani, a rezultat se tijesno vrti uz odličnu Korinu Karlovčan koja leti po terenu pa uz tri njezina pogotka u nizu imamo još jedno izjednačenje u 45′, a Milošević dvije minute kasnije sjajno pogađa za 27:26 i prvo vodstvo Podravke. Ipak bilo je teško do kraja izdržati agresivnu obranu Adžićeve ekipe, ali su u svakom slučaju naše cure još jednom pokazale veliko srce na terenu i borbeni duh i utakmicu završile uz rezultat 32:35.

Sigurno od njih još možemo očekivati velika iznenađenja u onome što ih čeka, a jedno znamo, već ove subote putuju u Sinj gdje ih čeka 2. kolo 1.HRL nakon čega slijedi reprezentativna pauza. Ekipa je zaokružila jedan velik ciklus priprema i jakih pripremnih utakmica te krenula s prvenstvom što znači da je sve spremno za novu sezonu DELO Lige prvakinja.

PODRAVKA VEGETA – BUDUĆNOST 32:35(13:15)

PODRAVKA VEGETA: Risović, Ećimović; Zadravec 3, Turk , Karlovčan 9, Popović, Jandrašić, Milošević 1, Džono , Milosavljević 2(1), Mugoša , Franušić, Stanko 5, Gjorgjijevska 3, Tsakalou 6(3), Debelić 3. TRENER: Zlatko Saračević.

BUDUĆNOST: Rajčić, Radičević 5, Konatar, Pletikosić, Vujović 5, Džaferović, Lazović 5, Godeč, Premović, Brnović 5, Bulatović, Babović, Ramusović , Mehmedović 5, Raičević 10. TRENER: Dragan Adžić

KOPRIVNICA – SD Gimnazije Frana Galovića. Gledatelja 500. Suci: Petar Parađina i Ante Mikelić. Nadzornik WHRL: Siniša Rudić.

SEDMERCI: Podravka Vegeta 5(4), Budućnost 6(3)

ISKLJUČENJA: Podravka Vegeta 6 min.(Milošević, Gjorgjijevska, Debelić), 10min.(Radičević, Pletikosić, Lazović 2+2, Brnović)