Najraspoloženije u današnjem susretu bile su Milosavljević, Šenvald i Turk

Rukometašice Podravka Vegete su danas na domaćem terenu odigrale utakmicu 16. kola 1.HRL za žene protiv Sesveta i upisale još jednu prvenstvenu pobjedu 30:22, poluvrijeme 14:7.

Dobro otvorena utakmica u kojoj je Podravka Vegeta nizom od četiri pogodaka od sedme do 10 minute otišla na +5 pogotka prednosti za rezultat 6:1. Nastavile su u dobrom tempu Podravkine igračice, a trener gošći zove minutu odmora sredinom poluvremena no odlazi Podravka Vegeta nakon toga i do +9, pogotkom Šenvald iz prodora za 14:5, pet minuta prije kraja prvog dijela. Nije bilo sumnje da je u današnjoj utakmici ekipa iz Koprivnice favorit te su odabranice Gorana Mrđena na odmor otišle s uvjerljivom prednošću od +7 pogodaka i rezultatom 14:7.

Prvih pet minuta drugog dijela još su gošće pružale dobar otpor, Podravka Vegeta je bila na 5-6 pogodaka prednosti no ipak nisu ozbiljnije mogle zaprijetiti našim curama. Od 35. do 45. minute susreta povećavaju naše rukometašice svoju prednost ponovno do velikih devet pogodaka prednosti, strijelkinja je bila Stelmakh za 24:15. Danas su svoju priliku do kraja susreta dobile sve igračice iz zapisnika te je Podravka Vegeta zasluženo slavila 30:22. Po pet pogodaka zabile su Milosavljević, Šenvald i Turk, a slijedi ih Franušić s četiri. Tri Podravkine vratarke su danas upisale ukupno 13 obrana.

Promašili smo nenormalno puno zicera, ne znam kada smo toliko promašili. Svaka čast golmanici Sesveta. Sigurno da smo tome i sami pridonijeli jer sigurno je da bi utakmica bitno drugačije izgledala. Ako tražimo nekakav razlog za to, ovo je nama šesta utakmica u dvadesetak dana. Prvo poluvrijeme smo odigrali odlično obranu, primili smo sedam golova. Poslije tih puno utakmica smo više u šuterskoj ne-formi nego formi i to moramo popraviti. Idu sad neke u reprezentaciju i kad se ponovno okupimo moramo biti pravi – rekao je trener Goran Mrđen nakon utakmice.

Nakon male pauze zbog ozljede gležnja vratila se i Korina Karlovčan koja još osjeća bol, ali razveselio ju je povratak terenu.

Vraćam se polako, još to nije to i osjetim posljedice, ali lijepo je ponovno osjetiti igru. Ako odem u reprezentaciju najprije je fokus na kvalifikacijama, a po povratku klupskim obavezama svi ćemo razmišljati samo o derbiju s Lokomotivom – rekla je Karlovčan. 

Nakon utakmice je nekoliko riječi rekao i trener Sesveta Davor Rokavec.

Ovo nam je bio test da vidimo gdje smo u odnosu na jesensku utakmicu s Podravkom. Iako je tu bilo promjena u sastavu vidim da smo napredovali i to bodovni saldo pokazuje. Pružili smo dobru utakmicu, u skladu s onim što mi imamo i s čim raspolažemo. Danas se istaknula vratarka i čestitke i njoj i cijeloj ekipi, a čestitke i Podravci – rekao je trener Sesveta Davor Rokavec. 

Zadovoljna je bila i vratarka Lea Zetović koja je u današnjem susretu upisala 15 obrana.

Čestitam svojim curama i RK Podravki. Možda smo mogle i bolje iskoristiti i moje obrane, ali i cijele ekipa. Želim da ovako nastavimo i mislim da možemo daleko dogurati – zaključila je mlada vratarka Zetović. 

Sad slijedi mala pauza u prvenstvu zbog reprezentativnih obaveza svih selekcija. Kao što smo i prethodno pisali od ponedjeljka će na seniorsko okupljanje uoči kvalifikacija s Francuskom, Podravkine prvotimke, Franušić, Šenvald, Turk, Milosavljević i Karlovčan, a u slučaju naknadnog poziva izbornika na listi pričuva su Gudelj i Barišić dok će ostatak cura koje se ne priključuju mlađim selekcijama nastaviti trenirati.

ŠSD Josip Samaržija-Bepo. Gledatelji: 50 Suci: Luka Šipoš i Marko Zeko. Delegat HRS-a: Bruno Androš. 

PODRAVKA VEGETA-RK SESVETE  30:22 (14:7)
PODRAVKA VEGETA: Tucaković (7+1), Dumanska (3), Galinec(2); Turk 5, Karlovčan 2, Strugar 2, Gudelj 1, Milosavljević 5, Megerle 2, Mugoša 2, Franušić 4, Međurečan , Šenvald 5, Stelmakh 2, Barišić, Pavković . TRENER: Goran Mrđen.

RK SESVETE: Beličev, Zetović(13+2); Lujić 4, Tupek 4, Bešen 3, Grlić 1, Janković Miloš 1, Cvitanović 3, Krezo 3, Brkić, Gavrilović 3, Ćoraš, Jukić, Jurina, Hunjadi. TRENER: Davor Rokavec