Podravka Vegeta danas, 3. prosinca 2019., odigrala je utakmicu 9. kola 1. HRL za žene protiv ekipe ŽRK 1234 Virovitica u Virovitici. Slavile su gošće iz Koprivnice s rezultatom 25:46. Utakmicu je u dvorani pratilo četristotinjak gledatelja.

Podravka Vegeta otputovala je u Viroviticu bez većeg dijela prvotimki. Jovana Risović, Dijana Mugoša i Tjaša Stanko sa svojim reprezentacijama su na Svjetskom prvenstvu u Japanu, a Ana Debelić je ozlijeđena.  Za domaću ekipu igra Maja Kožnjak, koja je sedam sezona nosila dres Podravka Vegete.

Od samog početka utakmice Podravka Vegeta pokazuje razliku u kvaliteti. Nakon prvog pogotka domaćih igračica Podravkašice rade seriju šest nula te odlaze na veliko vodstvo u prvih devet minuta. Magdalena Ećimović odlično brani te u prvih deset minuta skuplja šest obrana. Do kraja prvog poluvremena nema većih iznenađenja. Podravka sigurno održava rezultatsku razliku te se na odmor odlazi s rezultatom 17:22.

U drugome poluvremenu Podravka nastavlja pokazivati svoju razliku u kvaliteti te tijekom cijelog poluvremena povećava rezultatsku razliku. Danas je prvi puta, u 54 minuti,  na teren u dresu Podravka Vegete istrčala Ana Crnjak, a u 57 minuti upisuje prvu obranu. Nakon posljednjeg sudačkog  zvižduka na semaforu je: ŽRK 1234 Virovitica 25 – Podravka Vegeta 46. Kod rukometašica Podravka Vegete najučinkovitija je bila Korina Karlovčan, a kod domaćih Tamara Hudoletnjak. Ećimović je upisala 20 obrana, a Crnjak tri. Domaće vratarke zajedno su zaustavile 13 pokušaja Podravke.

Trener Zlatko Saračević nakon utakmice:

Odigrali smo korektnu utakmicu u kojoj smo vidjeli koje su dobre stvari, a na kojima još moramo poraditi. Zadovoljan sam zalaganjem i željom koje su cure pokazale. Desetak minuta smo loše odigrali obranu, no ostatak je odrađen na dobroj razini.

Nakon što je prvi puta istrčala na teren u dresu Podravka Vegete te u pisala tri obrane iz četiri pokušaja Ana Crnjak je izjavila:

Zadovoljna sam svojom igrom. Probila sam led te smatram da je bila odlična utakmica danas. Nadam se da ću dobiti još prilike u budućnosti te planiram iskoristiti svaku priliku i opravdati povjerenje trenera.

Na igru Ane Crnjak osvrnuo se i trener Saračević:

Tri obrane iz četiri šuta. Iskoristila je svoju priliku te je odlično odigrala. Jako sam zadovoljan.

Ovom pobjedom Podravka Vegeta upisala je još dva boda u prvenstvu. Sada ukupno ima 16 bodova, a isto toliko imaju Bjelovar i Lokomotiva.

 

ŽRK 1234 VIROVITICA 25 (17)

RK PODRAVKA VEGETA 46 (22)

VIROVITICA – Športska dvorana Tehničke škole, GLEDATELJA: 400, SUCI: Irena Pahor i Sanja Trbović (Rijeka), DELEGAT: Roberto Lozančić (Velika Gorica).

ŽRK 123 VIROVITICA: Devald (9), Biuk (4); Kožnjak 7, Veršec 1, Zupčić 1, Dujmović, Lukačević, Hudoletnjak 8, Medved, Blažev, Bardić, Deskar 3, Kirin 1, Miklić, Oršulić, Mioč 4. Trener: Vladimir Gašparac.

RK PODRAVKA VEGETA:  Ećimović (20), Crnjak (3); Turk 3, Karlovčan 11, Popović 5, Jandrašić, Milošević 6, Franušić 1, Gjorgjijevska 5, Tsakalou 4, Benko 1. Trener: Zlatko Saračević.

SEDMERCI: 1234 Virovitica 6 (3), Podravka Vegeta 1 (1) .

ISKLJUČENJA: 1234 Virovitica -(-), Podravka Vegeta 2 (Džono) .

CRVENI KARTONI: -.

 

Pratite nas i na društvenim mrežama (klik na ikonu za link):