Rukometašice Podravka Vegete odigrale su i 22. kolo 1. HRL za žene u koprivničkoj sportskoj dvorani Josip Samaržija-Bepo. Uvjerljivo su svladale Dugo Selo ’55 38:26 iako su odigrale dva potpuno drugačija poluvremena pa je zato rezultat nakon prvih 30 minuta bio 18: 16.

Današnju utakmicu otvaraju podravkašice vodstvom 3:0 no u nastavku pada intenzitet i pokretljivost Podravkine obrane i iz vodstva 6:2 u sedmoj minuti zbog nekoliko promašenih zicera naših cura dolaze gošće do mininalne prednosti, 9:10 u 17. minuti susreta uz raspoloženo Čalušić. Velike probleme radila je i odlična golmanica Mara Budić koja je davala jak vjetar u leđa svojoj ekipi. Do 20. minute gotovo stalno u egalu (10:10, 11:11, 12:12 i 13:13). Onda je uslijedila dobra reakcija vratarki na obje strane i nema gola sljedeće tri minute sve do polukontre u kojoj zabija Stelmakh za novo Podravkino vodstvo 14:13. Do poluvremena podižu tempo odabranice Gorana Mrđena i odlaze na odmor u plusu i s rezultatom 18:16.

U drugom poluvremenu puno bolja prezentacija koprivničke ekipe. Podravkašice dolaze do lakih pogodaka iz kontri i polukontri u prvih pet minuta i odlaze na +6, rezultat je 23:17. Bila je to realnija slika igre koprivničkih rukometašica, onakva na kakvu smo navikli u prvenstvenim susretima. Treba uzeti u obzir da su utakmice pred odlazak u reprezentacije uvijek psihološki zahtjevnije zato je i trener Goran Mrđen uoči ovog ogleda rekao kako pristup mora biti maksimalno ozbiljan. Sara Šenvald je uoči današnjeg susreta također naglasila važnost pristupa ovoj utakmici kako bi se dolazilo do lakih pogodaka što su cure kontrama i polukontrama u drugom poluvremenu ipak potvrdile. Petnaest minuta prije kraja Podravka ima deset pogodaka prednosti, a rezultat je bio 30:20. Do kraja podravkašice povećavaju svoju prednost uvjerljivo do velikih 38:26. Danas je u Podravkinim redovima najviše pogodaka postigla Milosavljević, ukupno sedam no sjajne su bile i Turk te Franušić svaka s po 6 postignutih pogodaka dok su svaka po pet dodale Šenvald i Barišić.

Dugo Selo je ekipa s kontinuitetom u prvoj ligi, uvijek su u gornjem dijelu tablice i imaju Maru Budić koja nam je danas radila probleme u prvom poluvremenu gdje nismo mogle pet zicera zaredom zabiti i tu su nam se približile i stigle nas, čak nakratko i povele. U nastavku smo bile pokretljivije u obrani i malo promijenile pristup te na kraju upisale još jednu uvjerljivu pobjedu – rekla je Tina Barišić. 

Brončanim kadetkinjama je poklone uručila direktorica RK Podravke s.d.d. Vlatke Mihoci

Danas je u koprivničkoj dvorani upriličena i svečanost za naše brončane kadetkinje koje su se u ponedjeljak vratile s državne završnice u Poreču gdje su osvojile treće mjesto. Prigodne poklone je djevojkama te trenerima Nenadu Smiljancu i Antoniu Pranjiću uručila direktorica Rukometnog kluba Podravka Vlatka Mihoci. Cure su dobile veliki pljesak publike uz posebne ovacije za pojedinke Niku Galinec koja je proglašena najboljom vratarkom turnira te Leu Smiljanec koja je proglašena najboljim lijevim krilom prvenstva te tako postala dio najbolje sedmorke ovogodišnjeg turnira. Još jednom čestitke našim djevojkama koje su za današnju prigodu nosile i novi dizajn dresova u kojima će zaključiti ovu uspješnu sezonu u 2.HRL sjever.

Dobili smo, a prvo poluvrijeme je bilo za zaborav. Mi već treću utakmicu nismo na nivou obrane na kojoj smo bili prije i onda kad se tu još nadoda neki zicer onda to izgleda previše. 16 golova za prvo poluvrijeme je previše posebno zato što mislim da nijedan pogodak nije bio iz kontre i imamo obranjena dva penala. Tu se moramo bitno popraviti. Drugo poluvrijeme smo obrambeni dio odigrali bitno agresivnije i onda je rezultat otišao na našu stranu ozbiljnijom razlikom. Nadam se da se nakon reprezentacija svi vraćamo živi i zdravi pa nam slijedi ritam srijeda-subota, a u tom periodu se moramo vratiti na onaj nivo na kojem smo bili prije mjesec dana kada smo igrali u ritmu srijeda-subota, ali je obrana izgledala kvalitetnije – rekao je Goran Mrđen. 

ŠSD Josip Samaržija-Bepo. Gledatelji: 70 Suci: Domagoj Jukić i Davor Milaković iz Osijeka.

PODRAVKA VEGETA 38(18)

DUGO SELO ’55 26(16)

Podravka Vegeta:Tucaković(7), Dumanska(6);Turk 6, Zadravec 1, Karlovčan 3, Milošević, Gudelj 2, Milosavljević 7, Megerle 1, Mugoša, Franušić 6, Buljan, Šenvald 5,  Stelmakh 2, Barišić 5, Pavković. Trener: Goran Mrđen

Dugo Selo ’55: Budić(14), Horvat, Ćalušić 12, Petković 2, Vladić, Jakešević 3, Gocev, Žerdin, Bebek 5, Đunđer, Blažek, Galić 3, Svetec 1, Grgošević, Oršulić. Trener: Nenad Plašić.

Sedmerci: Podravka 2/4 /Dugo Selo 5/8

Isključenja: 6min(Stelmakh, Barišić 2+2)/8min (Čalušić, Bebek, Svetec 2+2)

Foto: Ivan Brkić