Rukometašice Podravka Vegete odigrale su 9. kolo DELO Lige prvakinja protiv Borussie Dortmund na domćem terenu. Borussia je i danas slavila no manje uvjerljivo nego u Njemačkoj, rezultatom 24:32, poluvrijeme 10:17.

Za današnju se utakmicu tražila ulaznica više jer se nakon poduže pauze domaća publika poželjela rukometa, događanja i dobre atmosfere. Dobro je to izgledalo u prvim minutama, snažno su se postavile u obrani podravkašice, a u petoj minuti rezultat je 3:4. Nakon toga krenule je silaznom putanjom nakon što nisu iskoristile priliku za izjednačenje te do 7. minute odlazi Borussia na 3:6.

U 10. minuti taj zaostatak Podravka Vegete povećao na pet pogodaka i stalo je u napadu. Šutnju je na Podravkinoj strani prekinula Milosavljević, njezin šut je čak i na postavljen blok vrlo dobre njemačke obrane bio nezaustavljiv za danas dobro raspoloženu njemačku vratarku Ten Holte.

Milosavljević ponovno nezaustavljiva nakon povratka//foto:Ivan Brkić/RK Podravka

Odmah nakon toga zabija Dejana i sa sedam metara i Podravka se počela ponovno dizati. Veseli povratak Dejane nakon duže pauze koja je samo u prvih 20 minuta zabila četiri pogodaka dakle polovicu realizirani do tog trenutka.

Nakon toga Dijana Mugoša zabija 9. po redu na današnjoj utakmici i ujedno 4000. pogodak Podravke u Ligi prvakinja. ”Spectacular milestone” kako je to okarakterizirao EHF, postignut je u 23. minuti i tako se Podravka Vegeta priključila u društvo još sedam klubova koji su dosad uspjeli oboriti ovu veliku brojku.  Njemice su u nastavku podigle tempo igre, s nešto bržom igrom i agresivnom obranom do kraja prvog dijela mirno otišle na odmor uz prednost od 7 pogodaka, 10:17.

U drugom dijelu nisu čekale naše cure i otvorile su poluvrijeme nizom od tri brza pogotka, jedan iz kontre, a čak dva je realizirala Ana Turk krilna igračica, koja se nedavno vratila sa Svjetskog prvenstva čije iskustvo često presudi u ključnim trenucima i Podravka je ponovno uspjela smanjiti zaostatak nakon samo dvije minute susreta s velikih sedam na pet pogodaka, a rezultat je bio 13:18. Nakon drugog isključenja Sare Šenvald i gošće su ponovno otišle na +7.

U 13. minuti drugog dijela ponovno su smanjile podravkašice, ključan za Podravku bio je Dejanin pogodak na prazan gol preko cijelog terena, a nakon toga još jedan zicer ponovno u njezinoj režiji vratio je Podravku na samo četiri pogotka zaostatka i u šansu da se današnji susret ipak preokrene u pozitivan rezultat za naše cure. Bio je to i signal u njemačkim redovima za time out kada je trener gošći probao smiriti svoju ekipu i u tome je i uspio. Dvije minute su bile dovoljne da gošće svoju prednost vrate na +6, a vremena za preokret je ostalo premalo unatoč povremenim oscilacijama u igri koje su u nekim trenucima davale nadu za preokret. Posebno u drugom dijelu kada je Podravka pokazala agresivnost u obrani i veću realizaciju u napadu.

Danas je u našoj dvorani cure bodrilo više od 300 gledatelja, najviše dosad od kada je krenula europska sezona. Bila su pripremljena i mala iznenađenja za navijače koji su uhvatili dresove i šalove koje su im cure bacile dok su se na ulazu mogli podići kalendari prve ekipe.

Direktorica Vlatka Mihoci i Dijana Mugoša (predaja dresa s brojem 4000 za jubilarni pogodak Podravke u ligi prvakinja/foto: Ivan Brkić/RK Podravka

Kraj utakmice obilježen je predajom dresa Dijani Mugoši koja je postigla jubilarni 4000. pogodak. Bio je to 9. pogodak u današnjoj utakmici, a Dijani je tim povodom dres na kojem je otisnuta ova povijesna brojka, uručila direktorica RK Podravke Vlatka Mihoci koja je s ovim klubom također ispisala povijest 1996. kad je postigla pobjednički pogodak protiv Hypa.

Nakon utakmice održana je konferencija za medije na kojoj su svoje izjave dali trener Goran Mrđen te vratarka Julija Dumanska.

Goran Mrđen na današnjoj konferenciji o utakmici s Dortmundom//foto: Ivan Brkić/RK Podravka

Čestitam Borusiji na pobjedi. Bili su bolji ovu utakmicu, ali prije svega u prvom poluvremenu. Mi smo jako željeli odigrati jednu dobru utakmicu. S obzirom da nas povrede ne štede i da po četvrti puta mijenjamo sustav igre. Mislim da smo od velike želje u prvom poluvremenu malo izgorjeli. Prije svega u obrani nismo bili agresivni na nivou na kojem smo to bili u drugom poluvremenu. Kad igraš kvalitetno obranu onda imaš više samopouzdanja u napadu i možeš i zabijat golove što smo i pokazali u drugom poluremenu. Koliko god se to može, a u sportu je to teško volio bih da zaboravimo prvo poluvrijeme i da nam drugo poluvrijeme bude motiv za nastavak kako u Ligi prvakinja tako i u hrvatskom prvenstvu – rekao je trener Goran Mrđen.

Dumanska u skoku//foto: Ivan Brkić/RK Podravka

Najprije čestitke Borussiji, igrali su stvarno dobro i napravili nam puno problema u prvom poluvremenu. Igrali smo dosta lošu obranu i primili puno golova u prvom dijelu i moramo popraviti naše pogreške i pokušati igrati bolje. Uspjeli smo to u drugom dijelu gdje smo bili puno agresivniji u obrani i radili puno prekršaja. Na kraju samo moram reći da moramo raditi puno i boriti se sa svim ekipama koje nam dođu ili s kojima igramo, vjerovati u sebe i uživati što se natječemo u najelitnijem rukometnom natjecanju za žene – rekla je Dumanska. 

Podravka Vegeta: Tucaković, Dumanska (13); Turk 2, Karlovčan 2, Popović, Strugar, Milošević 2, Milosavljević 7, Megerle, Mugoša 3, Franušić 3, Buljan, Šenvald 2, Stelmakh, Bazaliu 3. Trener: Goran Mrđen.

Borussia Dortmund: Ten Holte (13), Kohorst; Berger 4, Sando 2, Zschocke 4, Van Zijl 3, Moreno, Kucukylidiz 2, Abdulla 3, Freriks 6, Van Der Heijden 5, Ronning 3, Uscinowicz. Trener: Fuhr Andre.

Isključenja: Podravka Vegeta 14 min( Šenvald 2+2, Karlovčan, Mugoša, Buljan, Franušić, Bazaliu)/ 6min ( Kucukylidiz 2+2, Berger)