Lijepe priče o najmlađim naraštajima u svijetu rukometa idu dalje. Masterplan projekt Europske rukometne federacije (EHF – a) i Hrvatskog rukometnog saveza (HRS – a); Rukomet u vrtićima “Vrtko“ već od samog početka obara rekorde i postavlja nove standarde. “Istim stopama“ krenuo je i drugi projekt iz Masterplana kojem je osnovni cilj promocija i razvoj  mini rukometa u osnovnim školama dijeljem Republike Hrvatske. Rukometni klub Podravka u Koprivnici tako provodi Vrtko i Mini rukomet u osnovnim školama već drugu sezonu te će nastaviti i dalje, a sada i uz donaciju rukometnih rekvizita koji će olakšati njegovo provođenje.

Iznimno je važno da se pruži mogućnost svim učenicima i učenicama od 1.- 4. razreda osnovne škole da u svojim školama imaju mogućnosti treniranja rukometa te da svoj rukometni put mogu nastaviti i u rukometnim klubovima. Nakon prikupljene dokumentacije od rukometnih klubova i osnovnih škola želimo vas obavijestiti da su u projekt „Mini rukomet u osnovnim školama“ uvršteni slijedeći gradovi/općine i klubovi:

1. GRAD BJELOVAR, RK BJELOVAR
  2. GRAD DUGOPOLJE, RK DUGOPOLJE
  3. GRAD PAKRAC, RK LIPA
  4. GRAD SAMOBOR, RK MLADOST SV. MARTIN
  5. GRAD KOPRIVNICA, RK PODRAVKA VEGETA
  6. GRAD SLUNJ, RK DRENAK
  7. GRAD KUTINA, RK MOSLAVINA
  8. OPĆINA PISAROVINA, RK JAMNICA
  9. GRAD OSIJEK, ŽRK OSIJEK
  10. GRAD ŽUPANJA, RK ŽUPANJA
  11. GRAD VALPOVO, RK VALPOVKA
  12. GRAD CRIKVENICA, RK MORNAR DRAMALJ
  13. GRAD DONJI MIHOLJAC, RK MLADOST
  14. GRAD NOVI VINODOLSKI, ŽRK VINODOL
  15. GRAD PULA, ŽRK ARENA
  16. GRAD PULA, RK ARENA
  17. GRAD ČAKOVEC, ŽRK ZRINSKI
  18. OPĆINA DARDA, ŽRK DARDA
  19. OPĆINA CERNA, RK MULTINORM

Svi navedeni klubovi uključiti će u mini rukomet 1 231 učenika i učenica u 23 osnovne škole te će sukladno tome dobiti donaciju od Europske rukometne federacije: montažne mini rukometne golova “Easy Play”, mini rukometne lopte te rekvizite za trening. Projekt započinje 84. 2024. i traje do 30. 6. 2026. te se na kraju svake školske godine vrši valorizacija svih aktivnosti te ukoliko se ispune svi zadani ciljevi u projektu, suradnja se produžuje na godinu dana do maksimalno dvije godine trajanja projekta.