Rukometašice Podravka Vegete su u 2. kolu 1.HRL ugostile Trešnjevku i upisale uvjerljivu pobjedu 41:13 , poluvrijeme 23:7.

Nakon samo četiri minute igre, na brzinu i iskustvo naše cure su stvorile lijepu prednost od 5:1. U prvih deset minuta su najraspucanije u redovima Podravke bile Lea Franušić i Nikolina Zadravec svaka s po tri pogotka, a Franušić je uljepšala igru i s nekoliko sjajnih asistencija.

Da su domaće cure bile favoritkinje u ovom ogledu nema sumnje s obzirom da se ekipa Trešnjevke tek vratila u prvu ligu te se ovdje o odmjeravanju snaga i ne može govoriti. Svoje je minute u prvom dijelu odlično iskoristila i Elena Popović koja se do sredine poluvremena tri puta upisala u strijelce sa stopostotnim učinkom, a rezultat je tada bio već 15:2. Naše djevojke na odmor odlaze s uvjerljivom prednošću od 23:7.

U prvom poluvremenu je najefikasnija u redovima Podravka Vegete bila Nikolina Zadravec koja je zabila osam pogodaka. Treba pohvaliti i vratarku Dumansku koja je u prvom dijelu upisala dvanaest obrana.

I u drugom dijelu su nastavile svoj pozitivni niz Podravkine rukometašice koje do 35. minute imaju velikih +20, rezultat je bio 28:8. Vukle su u tom prvom dijelu iz kontre Turk i Mugoša na krilima i dodale nekoliko brzih pogodaka. Nastavile su u dobrom ritmu Podravkine igračice i opravdale ulogu favorita te utakmicu završile u velikom plusu uz konačan rezultat 41:13. U drugom poluvremenu stopostotna je bila Kalaus s pet pogodaka uz Turk i Ilynu koje su također s maksimalnim učinkom dodale po četiri pogotka. Svoj veliki doprinos dale su i vratarke, u prvom dijelu blistala je Dumanska, a u drugom vratarka Antonia Tucaković s ukupno osam obrana.

Vratarka Antonia Tucaković je u drugom poluvremenu upisala ukupno osam obrana te je također dala svoj kratak osvrt na današnji ogled.

Čestitam curama na pobjedi. Sve smo dale maksimum danas i ovu utakmicu smo odradile ujedno i kao pripremu za subotnju utakmicu. Mi sad nastavljamo i dalje i pripremamo se za Bukurešt gdje ponovno želimo dati sve od sebe – rekla je Tucaković. 

Čestitam našim curama na pobjedi nova dva boda. Također čestitam ekipi Trešnjevke na fer i korektnoj borbi. Možemo biti zadovoljni pristupom naših cura koje su svih 60 minuta išle maksimalno. Mi se sada okrećemo subotnjem ogledu i pripremi za utakmicu protiv Bukurešta – rekao je pomoćni trener Antonio Pranjić. 

Trener Trešnjevke Nikola Škorić uputio je čestitke Podravka Vegeti te dodao.

Čestitke Podravki na uvjerljivoj pobjedi. Mi bodove moramo tražiti u drugim utakmicama. Za nas prvenstvo počinje od srijede kad nam dolazi Zrinski pa onda Sesvete. To su utakmice po našoj mjeri i nadam se da ćemo se dotad ekipirati i doći do prvih bodova s ciljem ostanka u prvoj ligi – rekao je Nikola Škorić trener Trešnjevke. 

Iz gostujućih je redova nekoliko riječi za klupske stranice dala i Lara Miholić, igračica Trešnjevke koja je u današnjem ogledu zabila tri pogotka.

Bila je ovo teška utakmica, dobar trening za nas da se što bolje pripremimo za srijedu kada igramo sa Zrinskim i da pokušamo skupiti prve bodove – rekla je Miholić. 

Trener Neven Hrupec danas je dao priliku svim igračicama iz zapisnika u kojem nije bilo Bojane Milić zbog ozljede koju je zaradila u utakmici s FTC-om. Ekipa se sada okreće novim izazovima jer za vikend, točnije u subotu s početkom u 18 sati ih čeka utakmica 3. kola Lige prvakinja protiv Bukurešta.

ŠSD Josip Samaržija-Bepo. Gledatelji: 40 Suci: Marko Zeko i Luka Šipoš. Delegat: Saša Szekely

Podravka Vegeta: Dumanska(12), Tucaković(8), Zadravec 8, Turk 4, Kalaus 5, Karlovčan 4, Popović 3, Milošević 2, Milosavljević, Mugoša 3, Franušić 4, Buljan 2, Šenvald, Ilyna 4, Stelmakh, Bazaliu 2. Trener: Neven Hrupec.

Trešnjevka: Lovrenčević (5), Rakitničan; Lopac-Škrinjar, Lesac 1, Lukšić 3, Miholić 3, Perenčević 1, Mihalina 1, Škarić 3, Laco, Ileković, Krajpl, Andrijanić, Posavac 1. Trener: Nikola Škorić.

Foto: Marko Horvat