Rukometašice Podravka Vegete danas su na domaćem terenu, nakon poduže stanke odigrale prvenstvenu utakmicu  i to protiv ŽRK Sinja. U današnjoj utakmici Sinj je bio domaćin 21. kola u Koprivnici, ali Podravka je slavila rezultatom 25:43, poluvrijeme 9:24.

U prvih osam minuta utakmice najraspoloženija su bila krila, Zadravec i Mugoša te mlada Buljan, a u 10. minuti Podravka Vegeta se prvi put odvaja na +3, za rezultat 5:8. Nastavljaju u dobrom ritmu naše cure i u nastavku, a sredinom poluvremena na semaforu je 7:11. Pokazuje se da je iskustvo ipak na strani Koprivničanki koje u tri minute odlaze na sedam pogodaka prednosti iz kontri i polukontri. Sedam minuta prije kraja prvog dijela naše cure imaju vodstvo 9:19. Nastavljaju Podravkašice povećavati rezultatsku prednost i u nastavku te na odmor odlaze uz uvjerljivu prednost i rezultat 9:24. Najefikasnija u prvom poluvremenu bila je Mugoša sa šest pogodaka te Zadravec s pet.

U drugom dijelu trener Antonio Pranjić napravio je izmjene u sastavu kako bi sve cure dobile podjednaku minutažu. Nema većih iznenađenja u rezultatu, a Koprivničanke i dalje dominiraju. Najučinkovitija je bila Popović koja je odlično iskoristila svoju minutažu i zabila čak sedam pogodaka, a jednako toliko dodala je i mlada Ana Buljan uz velik doprinos u obrani. Utakmica je završila rezultatom 25:43 u korist koprivničkih rukometašica.

”Bio je ovo dugoočekivan povratak prvenstvenim utakmicama. Veselile smo se i jedva dočekale napokon igrati. Nedostajalo nam je ovo, marljivo smo trenirale no nijedan trening ne može zamijeniti pravu utakmicu. Trebalo nam je 10-ak minuta da uđemo u svoj ritam i svoju igru i onda je sve krenulo onako kako treba. Na početku drugog poluvremena dobile smo više golovo od očekivanog no i to smo uspjele popraviti i privesti utakmicu uspješno kraju. Čvrsta obrana, kontre i pametno postavljen napad dovele su do zadovoljavajućeg krajnjeg rezultata. Bile smo fokusirane i znale smo da nam je današnji ogled jako bitan s obzirom da je prošlo dosta vremena od zadnje utakmice. Nedostaju nam navijači koji su nam uvijek dodatan vjetar u leđa. Sada se okrećemo pripremi za sljedeću utakmicu u utorak te završnici hrvatskog Kupa za žene koja je na rasporedu sljedećeg vikenda”,  rekla je Popović nakon utakmice. 

Svoj osvrt na današnji ogled dao je i trener Antonio Pranjić.

Sretni smo što smo konačno nastavili s prvenstvenim obavezama. Moram biti zadovoljan današnjom utakmicom, posebno prvim poluvremenom. Mi nastavljamo s radom i pripremom za nadolazeće izazove. Ovom prilikom želim čestitati kadetkinjama i trenerici Đurđici Zečević na osvojenom prvom mjestu na državnom prvenstvu – rekao je trener Antonio Pranjić. 

Na samom kraju utakmice razveselili smo Korinu Karlovčan jednim prigodnim buketom s obzirom da je jučer diplomirala na Menadžmentu turizma i sporta u Čakovcu te stekla titulu prvostupnice ekonomije. Buket joj je u ime Rukometnog kluba Podravka uručila sportska direktorica Miranda Tatari Šimunović uz čestitke i lijepe želje od cijele ekipe i kluba.

Sportska dvorana Fran Galović, Gledatelji:- Suci: Lorena Peharda i Kristina Majpruz. Delegat: Ivan Mikša

ŽRK Sinj: Ana Ćosić Dragan(2), Andreja Vugdelija(8), Ivka Kljaković Gašpić 8, Matea Mažurin 6, Ljubica Plazibat 6 ,Martina Čović, Paula Crnčević 5, Andreja Vugdelija, Anđela Plazibat, Luciana Mravak, Josipa Ćaleta, Ana Lovrić

Podravka Vegeta: Tucaković (8), Ećimović(9); Zadravec 5 , Turk 1, Beganović 3, Karlovčan 5 , Popović 7, Jandrašić 2, Džono , Milosavljević 3, Mrđen 1, Mugoša 6, Franušić, Buljan 7, Zrnić 1, Tsakalou 2.
TRENER: Antonio Pranjić

Isključenja: Sinj 4 min(Kljaković- Gašpić, Plazibat), Podravka Vegeta 6min(Jandrašić, Džono, Buljan)

Sedmerci: Sinj 5/7, Podravka Vegeta3/3

Foto: Ivan Brkić