Rukometašice Podravka Vegete su danas gostovale u Osijeku gdje su odigrale utakmicu 5. kola 1.HRL za žene protiv domaćina koji je trenutno osmoplasirana ekipa hrvatskog prvenstva. Upisale su uvjerljivu pobjedu 24:43, poluvrijeme 7:24.

Sjajno su započele rukometašice Podravka Vegete koje su od prve minute igrale agresivno u obrani, a time i osigurale lako otvaranje te prije isteka treće minute imaju 0:3, u strijelce su se u prvim minutama upisale Milosavljević i Turk iz kontri te Bianca Maria Bazaliu na postavljenu obranu protivnica. Prvi pogodak za Osijek postignut je u petoj minuti. I nakon minute odmora koju je pozvao trener Osječanki nastavile su ulaznom putanjom rukometašice Podravka Vegete koje u osmoj minuti imaju uvjerljivu prednost od 7 pogodaka (1:8). I u nastavku su bile konkretne u napadu i čvrste u obrani pa nakon samo 12 minuta susreta Koprivničanke imaju već dvoznamenkastu prednost (1:11). Pet minuta prije kraja prvog dijela odabranice Antonia Pranjića su imale 15 pogodaka prednosti, ali nisu maknule nogu s gasa. Na poluvrijeme odlaze s uvjerljivom prednošću i rezultatom 7:24.

U drugom je poluvremenu domaća ekipa povećala efikasnost u napadu, ali nastavile su Podravkašice dobrim tempom i nakon deset minuta drugog dijela rezultat je 13:31. Petnaest minuta prije kraja odlučna je Mugoša u kontri i diže prednost Podravka Vegete na +20 (14:34). Do kraja bez većih problema koprivničke rukometašice upisuju još jednu vrijednu pobjedu i odnose dva boda u Koprivnicu. Konačan rezultat današnjeg susreta bio je 24:43. Danas su najefikasnije bile Franušić i Turk svaka s po 8 pogodaka, a odličnu je utakmicu odigrala i Milosavljević te posebne pohvale idu za intervencije Podravkinih golmanica Tucaković i Dumanske.

Ova nam je utakmica bila jedan veliki test pred utakmicu s Brestom za vikend. Dale smo sve od sebe i želim čestitati ekipi Osijeka na otporu koji su pružile – rekla je Turk koja je danas postigla osam pogodaka.

Jučer smo se sastali po prvi puta nakon reprezentativne pauze. Odradili smo pripremu za ovotjedne dvije utakmice.Mogu biti zadovoljan danas, posebno prvim poluvremenom i reakcijom naših igračica u obrani. Pokazale su jednu agresivnost pa smo postigli puno pogodaka iz kontri i polukontri. U drugom je poluvremenu došlo do malog pada u našoj igri. Trudit ćemo se da u budućnosti toga bude što manje, a sada se okrećemo pripremi za subotnju utakmicu Francuskoj – rekao je trener Antonio Pranjić. 

ŠD Zrinjevac, Osijek. Gledatelji: 30 Suci: Matija Cingesar i Matej Pavlović. Delegat: Dean Prpić

ŽRK Osijek: Borac, Pajić, Malovan 1, Lacković 2, Jerčinović 4, Vuković 3, Horvat 3, Josipović 1, Jeršek 2, Zagoršćak 1, Pratljačić, Humel 3, Zeba 1, Ledenčan, Frančić 3, Pehar. Trener: Lovač Zdravko

Podravka Vegeta: Tucaković, Dumanska;Turk 8, Karlovčan 3, Popović 3, Milošević 3, Milosavljević 6, Mugoša 4, Franušić 8, Buljan, Šenvald 3, Ilyna 1, Milić, Stelmakh 1, Bazaliu 3. Trener: Antonio Pranjić.

Foto: Ivan Brkić