Rukometašice Podravka Vegete su odigrale 13. kolo 1.HRL za žene protiv varaždinske Koke i upisale pobjedu 28:32, uz rezultat poluvremena 11:20. Danas je po prvi puta u sastavu Podravka Vegete bila i nova igračica koju smo predstavili uoči današnjeg gostovanja Andrea Pavković. Timu se, ali medicinskom pridružila Asja Cestar, fizoterapeutkinja koja će u budućnosti uz Bojana Savića biti zadužena za zdravlje igračica. Kao što smo također danas izvijestili od jučer taj posao više ne obavlja Tomislav Tkalec koji će svoju karijeru dalje graditi izvan granica Hrvatske. 

Do desete minute današnjeg susreta Podravka Vegeta je nametnula svoj tempo i nizom od 4 pogotka ekipa iz Koprivnice dolazi do prve ozbiljnije prednosti od +4 pogotka za rezultat 4:8. Dva napada poslije trener Varaždinki zove minutu odmora. Ponovno se približava domaća ekipa na samo pogodak zaostatka u 18. minuti, ali ubacile su odabranice Gorana Mrđena u drugu brzinu i nizom od osam pogodaka povećavaju svoju prednost do velikih plus osam, gol iz kontre za novo veliko vodstvo postigla je Franušić, a punih sedam minuta domaća je ekipa bila bez pogotka. Na odmor naše cure odlaze s prednošću od devet pogodaka i rezultatom 11:20.

Sara Šenvald je danas četiri puta tresla protivničku mrežu//foto: Ivan Brkć//RK Podravka

U drugom dijelu trener Goran Mrđen daje priliku i mlađim igračicama za dokazivanje, a domaćin iz Varaždina nije posustajao i pokušavali su sustići nakupljenu prednost Podravke iz poluvremena. U tome im je puno pomogla Lara Perić koja je više od trećine pogodaka, čak 10 postigla za varaždinsku ekipu. Bez obzira na otpor koji su Varaždinke pružale do zadnje minute podravkašice su kontrolirale rezultat i na kraju upisale nova dva vrijedna boda u prvenstvu uz rezultat 28:32.  Danas su najefikasnije u redovima Podravka Vegete bile Milosavljević sa šest pogodaka te Turk i Mugoša s po pet na krilima.

Ovo je ujedno bila i dobra priprema za još jedno europsko gostovanje koje je na rasporedu u nedjelju s početkom u 16.00 sati protiv rumunjskog CSM Bucuresti.

Nova članica male sportske obitelji Asja Cestar
Fizioterapeutkinja Asja Cestar na radnom zadatku//foto: Ivan Brkić//RK Podravka

Danas je po prvi puta u službenoj utakmici svoje znanje na terenu pokazala i nova klupska fizoterapeutkinja Asja Cestar. S diplomom magistre fizioterapije i nizom položenih certifikata i preporuka Asja će zasigurno biti vrlo važan dio medicinskog tima Podravka Vegete. Drago nam je što nam se pridružila i što je kako je i sama rekla ostvarila svoj životni san, a mi joj želimo dobrodošlicu u našu malu, ali snažnu sportsku obitelj.

Koka 28 (11)

Podravka Vegeta 32(20)

Koka: Šopar (2), Hren(7), Potočnjak(3); Jalušić 1, Radek, Perić 10, Šopar, Košćak, Hren, Strahija 4, Zeba 7, Vukešin, Potočnjak, Laptoš 3, Židek 3. Trener: Zoran Jeftić.

Podravka Vegeta: Dumanska (4), Tucaković(5+1), Galinec; Turk 5, Strugar 2, Gudelj 3, Milosavljević 6(3), Megerle 1, Mugoša 5, Franušić 2, Međurečan, Šenvald 4, Stelmakh 1, Barišić 3, Pavković. Trener: Goran Mrđen.

Sedmerci: Koka 3/5 /Podravka Vegeta 3/3

Isključenja: Koka 2min.(Strahija)/Podravka Vegeta 10 min( Strugar, Gudelj, Šenvald, Barišić 2+2)

Foto: Ivan Brkić