Zamet pred vratima Podravke VegeteU rutinski odrađenoj utakmici, uz vrlo dobre pojedinke u polju (Damnjanović 7 golova, 9 asistencija, Pušić-Koroljević 8, a Gaće 5 golova) Podravka Vegeta pobijedila je u 6. kolu 1. HRL ekipu Zameta iz Rijeke 35:19 (22:12).

Ekipa Zameta je ostavila (ispod)prosječan dojam, osim golmanica (Strukar 7 obrana, Vučić 4, a u 4 minute nastupa Šegota 1) te Bunić. Ne može joj se odreći želja, ali nemoć pred jačom obranom kompenzira se dosadnim dodavanjem oko zone.

Rastezljivi dresoviI Podravkina golmanica Žderić imala je dosta obrana, 19, ali je primila i dosta golova. Jelčić je išla tri puta na obranu sedmeraca, bez obrane, a Kapitanović je u 8 minuta nastupa obranila tri lopte.

Damnjanović je ”cijela unutra”, odlično igra. Horvat u tonu dosadašnjih nastupa, dobra krila, ostalo je teško ocijeniti.

Suci su sudili slabo, a nije jasno što je gostujući trener bio toliko ražešćen da se okomio i na domaćine: kad su suci opravdano dosudili gaženje crte on je našao razlog Podravkinih poraza u Ligi prvakinja: Zato gubite u inozemstvu, ili tako nešto. A sve se dobro čulo, jer se skupilo jedva 150 promatrača.

Jer suci, valjda, pomažu Koprivničankama da tijesno, s 20 razlike, pobjeđuju preslabo posložene ekipe u 1. HRL. Dok se razlozi vlastitih slabosti traže u drugima, nema napretka u toj, za naše uvjete, preglomaznoj ligi.

Čović na poduUTAKMICA 6. KOLA 1. HRL ZA ŽENE

PODRAVKA VEGETA – ZAMET 35:19 (18:8)

KOPRIVNICA – Gimnazijska sportska dvorana. Gledatelja: 150. Suci: Tomislav Lipoščak i Marin Pavković (obojica Ogulin). Nadzornik HRS-a: Mijo Barinić (Zagreb).

PODRAVKA VEGETA: Žderić (18+1), Jelčić (-+0), Kapitanović (3+-); Čović, Kožnjak 3, Pongrac 2, Šenvald, Petković 1, Gaće 5, Damjnanović 7(2), Milanović Litre 3, Dragišić 1, Havić, Tatari 3, Horvat 2, Pušić-Koroljević 8. TRENER: Neven Hrupec.

ZAMET: Šegota (1+-), Strukar (7+-), Vučić (4+0); Brčić 2(1), Plahinek 3, Debelić 1, Toto 1(1), Bunić 4, Tus, Bukvić 1(1), Mičijević 1, Stakonić 3(1), Mateševac, Milinović, Mišurović 3, Zorić. TRENER: Drago Žiljak.

SEDMERCI: Podravka Vegeta 2(2), Zamet 5(4).

ISKLJUČENJA: Podravka Vegeta 6 minuta (Čović, Šenvlad, Damnjanović po 2), Zamet 2 minute (Brčić).

IGRAČICA UTAKMICE: Sanja Damnjanović (Podravka Vegeta).

Rezultati 6. kola: Podravka Vegeta – Zamet 35:19, Trešnjevka – Dalmatinka 24:31, Umag – Arena 17:21, Koka – Zelina 22:20, Samobor – Lokomotiva 22:32, Sesvete Agroproteinka – TVIN Trgocentar 30:21. Sinj – Orijent Presoflex 27:25.

Poredak nakon 6. kola: 1- Podravka Vegeta 12 (+125), 2. Lokomotiva 12 (+61), 3. Dalmatinka 8 (+16), 4. Arena 8 (+5), 5. Koka 8 (-3), 6. Sesvete Agroproteinka 6 (-1), 7. Samobor 6 )-15), 8. Trešnjevka 6 (-17), 9. Zelina 4 (+10), 10. Sinj 4 (-22), 11. Orijent Presoflex 4 (-23), 12. Zamet 4 (-23), 13. Umag 2 (-45), 14. TVIN Trgocentar 0 (-68).

Parovi 7. kola 15. listopada: Lokomotiva – Sinj, Orijent Presoflex – Sesvete Agroproteinka, TVIN Trgocentar – Trešnjevka, Dalmatinka – Koka, Zelina – Umag, Arena – Podravka Vegeta, Zamet – Samobor.