Rukometašice Podravka Vegete odigrale su svoju posljednju utakmicu na domaćem terenu i rutinski svladale ekipu Zameta u 25. kolu 1.HRL za žene rezultatom 40:21. U prvih deset minuta potpuno dominatna domaća ekipa pokazala je svu raskoš napadačke i obrambene igre pa su iz tranzicije, kontri i polukontri postigle čak osam pogodaka za vodstvo 8:1 i prvu minutu odmora gostujuće ekipe. Do kraja poluvremena nastavile su u istom ritmu i na odmor otišle uz uvjerljivu prednost i s rezultatom 22:11. 

U drugom su poluvremenu nastavile u istom ritmu, a svoje minute na terenu dobile su sve igračice iz zapisnika te se gotovo sve upisale u listu strijelaca. Bila je ovo odlična utakmica dostojna posljednje utakmice na domaćem terenu, a uoči utakmice u Splitu gdje će podravkašice ponosno podići 27. trofej hrvatskih prvakinja i vratiti naslovu Koprivnicu nakon dvije godine. Danas su u redovima podravkašica najviše pogodaka postigle Andrea Šimara koja je sedam puta zatresla mrežu protivnica, a po pet su dodale Zadravec, Šenvald i Ana Pandža.

Mi se samo možemo zahvaliti našoj publici koja nas je vjerno pratila u domaćim i europskim ogledima. 

Uoči početka utakmice održala se i mala svečanost za naše mlade rukometašice RK Podravke koje su na završnici Prvenstva Hrvatske osvojile broncu i odlično treće mjesto. Poklon pakete kojima smo nagradili naše djevojke i trenere Antonija Pranjića te trenericu vratarki Barbaru Stančin, pripremio je naš glavni sponzor Podravka Grupa, a djevojkama ih je uručila direktorica RK Podravke s.d.d. Vlatka Mihoci.

Djevojke koje su nastupile na ovogodišnjoj završnici jesu: Antea Marijanović, Lucija Horvat st., Lora Tetec, Katja Gregurić, Maja Elena Hajdinjak, Ena Cvelber, Lucija Horvat ml., Tara Đelekovčan, Jana Miklić, Tena Jurlina, Ana Javorić, Magdalena Rumek, Gabriela Domović, Lara Zvonar, Klara Jakupanec, Anja Milivojević, a ekipu su vodili treneri Antonio Pranjić i trenerica vratarki  Barbara Stančin. Bravo za sve!

Podravka U17 brončana na državnom prvenstvu, na slici ekipa i trener Antonio Pranjić, trenerica vratarki Barbara Stančin te direktorica RK Podravke Vlatka Mihoci

Ovo je bila zadnja utakmica u ovoj sezoni za nas na domaćem terenu, iako smo već prije nekoliko kola znali da smo prvaci Hrvatske. Šteta što ovo nije bila posljednja utakmica pa da dodjelu priznanja imamo ovdje u Koprivnici nego će to biti sljedeće srijede u Splitu. Čestitam djevojkama na borbenosti. Nismo bili kompletni jer imamo problema s ozljedama pa smo neke igračice poštedjeli da se pred ove važne utakmice Kupa ne dogodi još neka ozljeda. Razlika u kvaliteti je velika, a djevojke su imale dobar angažman i na kraju smo zasluženo visoko pobijedili.

Trener Ivica Obrvan//foto: RK Podravka

Čestitam curama na zadnjoj pobjedi u ovoj sezoni na domaćem terenu. Igrale smo dobru obranu i postizale lake pogotke, a u srijedu nas čeka utakmica sa Splitom, zadnje kolo u prvenstvu i jedva čekam da podignemo pehar.

Katja Vuković//foto: RK Podravka

PODRAVKA VEGETA – ZAMET  40:21 (22:11)
KOPRIVNICA– ŠSD Josip Samaržija-Bepo Gledatelja 100. Suci: Ivana Kiresić i Vlatka Stipetić iz Ogulina. Delegat: Vladimir Živolić iz Rovinjskog Sela.
PODRAVKA VEGETA: Tucaković (9), Galinec (4); Zadravec 5, Vuković 2, K. Pandža , Popović 3, Franušić 4, D. Kalaus Žulj 4, Šenvald 5, Vuljak 1, Šimara 7, A. Pandža 5, Mamić 4(2).

TRENER: Ivica Obrvan.

ŽRK ZAMET: Leverić, Vujisić; Troskot, Vukelić 1(1), Debelić 3, Mršić, Jukan 3, Pleša Nikolina 5, Brusić 1(1), Pleša Nika, Grozdanić 5, Svast 1, Šutović, Markulinčić 2(1).

TRENER: Josip Štokić

ISKLJUČENJA: Podravka Vegeta 8 min. (Vuković, Đelekovčan, Šenvald, Kalaus Žulj) Zamet 8min(Pleša, Brusić, Grozdanić 2+2)

SEDMERCI: Podravka Vegeta 2(2).ŽRK Zamet Rijeka 3(3)