Uoči današnje utakmice 12. kola DELO Lige prvakinja koja je zakazana za 16.00 sati u Bukureštu rukometašice Podravka Vegete primile su nesretne vijesti. Vratarka Yuliya Dumanska te vanjska igračica Tina Barišić pozitivne su na koronavirus zbog čega su izolirane od ostatka ekipe te u današnjem europskom ogledu neće nastupiti. Uoči putovanja ekipa je obavila sve potrebne procedure te su cure u četvrtak testirane i uz negativne testove krenule na put. Jučer na večernjem treningu su se pojavili prvi simptomi kod navedenih igračica te je cijela ekipa testirana najprije u hotelu, a danas i u ovlaštenoj klinici nakon čega se i službeno potvrdilo da su Tina i Yuliya pozitivne na koronavirus. Cure su zasad dobro, simptomi su blagi tako da se nadamo da će se brzo oporaviti te da virus neće stvarati daljnje probleme u ekipi. Našim curama želimo da se što bolje nose s novonastalom situacijom te da dignu glavu gore i pokušaju odigrati najbolje što mogu.

Foto: Ivan Brkić