Rukometašice Podravka Vegete su odigrale i 20. kolo 1.HRL za žene na domaćem terenu protiv Splita 2010 i upisale još jednu vrijedu pobjedu 33:20, poluvrijeme 13:10 te nova dva boda.

Odlično su otvorile rukometašice Podravka Vegete današnji susret  nizom od tri pogotka u prvih pet minuta nakon čega je trener Alfirević pozvao minutu odmora. Probudile su se nakon toga Splićanke koje su jučer odigrale i pobijedile u utakmici s Umagom što im je bilo izuzetno važno s obzirom na njihovo četvrto mjesto na tablici, a u posljednjih pet dana ovo im je treća utakmica. U prvih 20 minuta podravkašice su pokretljive u obrani i drže protivnice tek na šest realiziranih pogodaka. U nastavku prvog dijela stečena se prednost malo istopila zbog nekoliko promašenih zicera, ali na kraju naše cure na odmor odlaze uz prednost od tri pogotka i rezultat 13:10.

Drugo poluvrijeme podravkašice otvaraju odlično i nizom od tri pogotka udvostručuju vodstvo s poluvremena na +6, a rezultat je 16:10. Nastavljaju u istom tempu odabranice Gorana Mrđena koje do kraja utakmice povećavaju svoju prednost i upisuju uvjerljivu pobjedu 33:20. Danas je u redovima podravkašica najviše pogodaka zabila Lea Franušić, ukupno osam, a slijede ju Milosavljević sa šest te Šenvald s četiri pogotka. Treba reći kako je svoj prvi pogodak i svoje prve službene minute nakon pauze upisala Ana Buljan, a činjenica da se cure polako vraćaju utakmicama izuzetno veseli.

Sigurno da je oko nas uvijek onaj dojam da ćemo mi to rutinski pobijediti i u konačnici i je tako završilo. Dvadeset minuta prvog poluvremena igrali smo dobro obranu, ali nažalost nismo nakon toga realizirali neke zicere pa je rezultat bio bitno drugačiji u tom trenutku. Dobili smo 2-3 gola koje možda nismo trebali dobiti, a svoje nismo zabili pa nas je to poremetilo. U drugom poluvremenu smo i dalje ostali angažirani i čestitam svojoj ekipi s obzirom da smo u posljednjih 18 dana igrali svaka tri dana sve do danas. Čestitke još jednom na bodovima, angažman je bio ok, volja isto tako i počele su se vraćati igračice koje su bile povrijeđene tako da se nadamo da idemo prema boljem – rekao je trener Goran Mrđen. 

Čestitke curama na odličnoj igri. Odigrale smo kvalitetno i čvrsto obranu, izvukli polukontru i kontru te lagano upisale nove bodove – rekla je Franušić. 

PODRAVKA VEGETA – SPLIT 2010  33:20 (13:10)
PODRAVKA VEGETA: Tucaković (8), Dumanska (4); Zadravec 3, Turk, Karlovčan 3, Milošević 2, Gudelj, Milosavljević 6(1), Megerle 1, Mugoša 2, Franušić 8, Buljan 1, Šenvald 4, Stelmah 3, Pavković. TRENER: Goran Mrđen.
SPLIT 2010: Stilinović (8+1), Bošnjak; Mijić, Fradelić 1, Macan 1, Birtić 6(2), Rubić 2, Stojanov 3(2), Lovrić, Marendić 5, Romić, Ercegović, Sablić 2. TRENER: Nenad Alfirević.

Foto: Ivan Brkić