Rukometašice Podravke Vegete danas su u utakmici 10 .kola DELO Lige prvakinja upisale poraz na gostovanju kod prvoplasirane ekipe skupine A danskog Team Esbjerga i to uz rezultat 30:17, poluvrijeme (18:7).

Odabranice Jespera Jensena su već u prvih nekoliko minuta ozbiljno krenule u utakmicu i akumulirale prednost od najprije pet pogodaka, a nakon toga povećavaju to na 7 pa i devet pogodaka prednosti. Držale su i do kraja prvog dijela svoj ritam koji podravkašice nisu mogle pratiti, te na poluvrijeme otišle s velikim plusom i rezultatom 18:7.

U drugih 30 minuta, rezultat je bio 12:10 što pokazuje da su naše cure ipak podignule tempo u obrani, Tucaković je skinula zicere i bio je to vjetar u leđa našim curama koje su ipak bile efikasnije u napadu. Rotirao je trener Jensen u svojim redovima s obzirom da ekipa iza sebe ima tešku utakmicu, a u ponedjeljak ih čeka još jedna u njihovom prvenstvu. Smanjile su i Dankinje broj pogodaka, ali i malo više griješile no to i nije previše utjecalo na krajnji rezultat zbog onih +11 iz prvog dijela.

Naša je ekipa desetkovana ozljedama stigla u danski Esbjerg s čak tri igračice iz omladinskog pogona mladom Međurečan, Megerle te Strugar i uz nove snage Gabrielu Gudelj i Tinu Barišić kojima su ovo prve europske minute. Svaka je utakmica izazov, a bilo je zasigurno zahtjevno pripremiti  ekipu za ogled s timom s ovakvim ambicijama kojeg će se itekako imati što pitati u drugom krugu. Na put nisu išle Popović, Buljan, Zadravec, Ilyna, Milošević i Kalaus. Trener Goran Mrđen danas nije mogao biti zadovoljan utakmicom no ipak ne skriva da je ponosan što su se i u ovakvom rezultatu držale i bodrile do kraja.

Kao što smo i najavili prije same utakmice, Esbjerg je sigurno među ponajboljim europskim ekipama i prvi su u skupini što su danas i pokazali. Prvo poluvrijeme mi nismo dobro otvorili, imali smo problema s realizacijom i oni su se tu odvojili na 6-7 razlike, a kasnije smo dolazili u šanse i griješili no rezultat poluvremena ipak je malo previsok na njihovu stranu. Drugo poluvrijeme smo neke stvari malo promijenili u načinu naše igre i to je rezultiralo da je drugo poluvrijeme bilo bitno bolje. Teško je kad je netko moćan, a oni su stvarno moćni i dobri. Dovedu te na neki način pred zid. Mi smo se bez obzira na to cijelo vrijeme bodrili i dogovorili smo se da nećemo izgubiti samopouzdanje i da ćemo igrat do kraja, a mislim da smo barem u jednom dijelu utakmice pokazali jedan solidan rukomet – rekao je trener Mrđen.

Podsjetimo i da je Team Esbjerg u Koprivnici odigrao dobro prvo poluvrijeme, ali je utakmica imala dramatičnu završnicu u kojoj su na kraju slavili sa samo jednim pogotkom prednosti pa je ova utakmica ujedno bila i njihova prilika za iskupljenje treneru koji je bio razočaran izdanjem svojih cura u Koprivnici. No dva boda su i tada odnijeli u Dansku, a sada ih sa sigurnošću ponovo pribrojili već dobrom stanju na tablici gdje drže sigurno prvo mjesto.

Danas je ponovno dobru utakmicu odigrala Iryna Stelmakh koja je u prošlom kolu protiv Bresta bila na 100% realizacije sa šest pogodaka dok je danas zabila pet pogodaka i na konferenciji za medije rekla nekoliko riječi.

Čestitam ekipi Team Esbjerg na pobjedi. Bila je ovo jako teška utakmica i bilo je jako teško igrati s njima. Mi ponovno imamo samo jedno dobro poluvrijeme, a to je danas bilo drugo poluvrijeme, ali rezultat je loš. Imamo jako puno ozljeda i sad imamo još jednu novu i to nije dobro – rekla je Iryna Stelmakh koja je danas zabila pet pogodaka misleći na povredu Korine Karlovčan u zadnjim sekundama utakmice.

Kraj utakmice obilježila je i nova ozljeda u našim redovima i to Korine Karlovčan koja će nadamo se ipak ubrzo ponovno na teren. Pretrage koje će obaviti u Hrvatskoj će pokazati što je točno u pitanju no osjetila iznenadnu bol u gležnju. Prve je korake poduzeo fizioterapeut, a slijedi i pregled po povratku u Hrvatsku kada će se znati više.

Foto: Team Esbjerg

ESBJERG – PODRAVKA VEGETA 30:17 (18:7)
ESBJERG – Blue Water Dokken. Gledatelja 1.500. Sutkinje: Viktorija Kijauskaite i Ausra Zaliene (Litva).
ESBJERG: Poulsen 8, Eckerle 3(1); Nielsen 4(3), Moller 2, Breistol 2, Türkoglu 3, Tranborg 4, Jorgensen, Jacobsen 3, Solberg-Isaksen 7, Reistad 4(2), Jensen 1(1), Ingstad, Polman. TRENER: Jesper Jensen.
PODRAVKA VEGETA: Tucaković (6), Dumanska (4); Turk 2, Karlovčan 2, Strugar, Gudelj, Milosavljević 4, Megerle, Mugoša 2, Franušić, Međurečan, Šenvald, Stelmakh 5, Barišić 2. TRENER: Goran Mrđen.
SEDMERCI: Esbjerg 6(6), Podravka Vegeta 1(0).
ISKLJUČENJA: Esbjerg 6 min, Podravka Vegeta 10 min