Rukometašice Podravka Vegete su danas na gostujućem terenu, na splitskim Gripama upisale posljednju ovosezonsku pobjedu u 1.HRL za žene i proslavile svoj 27. trofej hrvatskih prvakinja. Slavile su u ovom 26. kolu rezultatom 32:20. Bez problema su se naše djevojke već u prvim minutama nametnule ekipi Splita koja je teško mogla pratiti ritam koji je igračicama iz Koprivnice već potpuno normalan. Na poluvrijeme su djevojke otišle s 12 pogodaka prednosti. Trener je danas mogao dati priliku svim igračicama iz zapisnika te su unatoč tome s velikom razlikom slavile i u ovom susretu koji nije odlučivao o naslovu hrvatskih prvakinja no bio je itekako važan da djevojke završe sezonu s ukupno 26 pobjeda u 26 odigranih kola. Nakon utakmice svoje su izjave dali trener Ivica Obrvan i igračica Josipa Mamić koja je danas za Podravku zabila osam pogodaka.

Trener Ivica Obrvan i glavni tajnik HRS-a Damir Poljak

Upućujem čestitke svim igračicama, vodstvu kluba i članovi stožera na ovoj sjajnoj seriji u Prvenstvu Hrvatske koje je krenulo početkom devetog mjeseca prošle godine. Nakon dvije godine smo vratili titulu prvaka Hrvatske u Koprivnicu. Apsolutno zasluženo, jer ona je osvojena nekoliko kola prije završetka tako da se ona draž proslave ni nije mogla dogoditi, osim što smo primili trofej i medalje te su nam ih uručili čelnici Hrvatskog rukometnog saveza, predsjednik HRS-a Tomislav Grahovac i glavni tajnik HRS-a Damir Poljak. Utakmica je večeras bila rutinski odrađena. Prvo poluvrijeme dosta dobro, više nego dobro, a poslije smo rotirali igračice i odmarali neke jer ih čuvamo za sljedeći tjedan i za jako važne utakmice završnice hrvatskog Kupa za žene. Na toj Završnici želimo doći do drugog trofeja ove sezone, što neće biti lagano jer to nije liga nego jedna utakmica. Uz dužno poštovanje ekipama Dugog Sela i Splita, očekujem da će biti finale između nas i Lokomotive. Vjerujem u djevojke, u naš motiv, to bi bila kruna jedne jako lijepe, usudio bi se reći, vrlo uspješne sezone, rekonstruirane sezone, mahom s domaćim igračicama, gdje smo osvojili već jedan trofej, odigrali sjajno u Europskoj ligi gdje smo ispali u četvrtfinalu i kada bi se domogli i trofeja pobjednika hrvatskog Kupa za sezonu 2023./2024. to bi bila točka na sve ono što smo radili u ovoj sezoni i jedna dodatna energija za sljedeću sezonu nakon odmora gdje nas čeka puno obaveza – rekao je trener Ivica Obrvan.