Rukometašice Podravka Vegete su otvorile novu prvenstvenu sezonu ogledom prvog kola protiv Zrinskog i uvjerljivo slavile rezultatom 34:17, poluvrijeme 18:9.

U prvom poluvremenu pogocima su prednjačile Popović i Bazaliu svaka sa po tri i sa stopostotnom realizacijom. Na vratima je ponovno bila raspoložena Dumanska koja je u prvom dijelu prikupila sedam obrana. Već sredinom poluvremena Podravka Vegeta se rezultatski odmaknula najprije na 7:3, a do kraja prvog dijela nastavljaju odabranice Nevena Hrupeca povećavati rezultatsku prednost i na odmor odlaze s uvjerljivih +9 i rezultatom 18:9.

U drugom poluvremenu u treću brzinu ubacuje Mugoša koja postiže dva pogotka iz kontre, a onda sjajnom asistencijom Ilyne dodaje još jedan s krila. Nakon samo deset minuta drugog dijela domaća ekipa je na +13, rezultat je 24:11. Do kraja povećavaju koprivničke rukometašice svoju prednost, a svoj dobar dan u potpunosti je potvrdila Mugoša koja se čak sedam puta upisala u strijelce sa stopostotnim učinkom. Konačan rezultat je bio 34:17 za Podravkašice koje se sada ponovno okreću pripremi i fokusu za drugo kolo Lige prvakinja koje je na rasporedu ove subote. Ekipa putuje na gostovanje kod mađarskog Ferencvaroša, a utakmica će se igrati u subotu u Areni Erd s početkom u 16.00 sati uz prijenos na drugom programu Arena Sport televizije.

Nakon utakmice je kratku izjavu dao trener Neven Hrupec.

Čestitam curama na pobjedi. Odradili smo danas ujutro dobar trening, a ova utakmica nam je dobro došla kao priprema za Ferencvaroš, a s druge strane želim dati prednost igračicama koje manje igraju i odradile su to korektno. Mogu biti zadovoljan, a sutra nastavljamo s pripremama za Ferencvaroš – rekao je trener Hrupec. 

Foto: Ivan Brkić

Danas je Dijana Mugoša s najviše pogodaka, čak sedam i stopostotnim učinkom, predvodila ekipu Podravka Vegete te je također s nekoliko riječi opisala današnji ogled.

To je sve zbog velikog rada i zalaganja, kako ja tako i ostale cure, nastojimo dati sve od sebe, a to je rezultat na kraju i pokazao. Odlična priprema za ono što nas čeka za vikend, a to je Ferencvaroš. Sve dogovore smo nastojali ispoštovati uz nekoliko malih greškica, ali imamo još tri-četiri dana da to ispravimo i da krenemo u borbu za nove bodove – rekla je Mugoša. 

Školska sportska dvorana Josip Samaržija-Bepo. Gledatelji: 40 Suci: Cingesar- Pavlović. Delegat HRS-a: Ivan Mikša

Podravka Vegeta: Dumanska(7), Tucaković(4); Zadravec 2, Turk 5, Kalaus 2, Karlovčan 3, Popović 4, Milošević 1, Milosavljević, Mugoša 7, Buljan 3, Šenvald 1, Ilyna 2, Milić, Stelmakh, Bazaliu 4. Trener: Neven Hrupec

Zrinski Čakovec: Kozjak(6), Ugrin(4), Potočnjak(2); Car, Balent 2, Gudelj 4, Balić, Resman 1, Krizmanić,  Blagus, Siročić, Vukojević 5, Vuljak 5, Džono. Trener: Goran Mrđen.

Foto: Ivan Brkić