Rukometašice Podravka Vegete uvjerljivo su pobijedile Split 2010 39:16 i osigurale svoje 30. finale hrvatskog Kupa. U finalu će se po 17. puta susresti s Lokomotivom koja je danas svladala Dugo Selo ’55. Finale i to 17. po redu između Podravke Vegete i Lokomotive je na rasporedu u petak, 17. svibnja u 18.30 sati uz izravan prijenos na HRT 2.

Odlično su otvorile današnju utakmicu rukometašice Podravke Vegete koje su dominirale od prve minute, a nakon sedam minuta vodile 3:6. U 10. su minuti već imale pet pogodaka prednosti pa je trener Splita 2010 Ljubo Vukić pozvao minutu odmora. Dobro su podravkašice igrale obranu i u 15 minuta primile tek tri pogotka, a u plusu su bile čak sedam. U dobrom su ritmu i trkački raspoložene nastavile naše djevojke i u nastavku te su na odmor otišle s velikom prednošću od 12 pogodaka. U prvom su poluvremenu velikoj razlici svojim pristupom i angažmanom u napadu najviše pridonijele Katarina Pandža koja je zabila šest, Ana Pandža s četiri i Hannah Vuljak s tri postignuta pogotka. Rezultat poluvremena bio je 7:19.

Baš kao i u prvom polufinalnom susretu, razlika u kvaliteti ekipa bila je vidljiva, a dok je potrošnja u redovima splitske ekipe bila velika u redovima podravkašica umor se nije ni nazirao. Rotirao je trener Ivica Obrvan sve igračice iz zapisnika, a čak 11 ih se upisalo u strijelce. Najefikasnija je danas bila Terezija Ćurić s čak 8 postignutih pogodaka. Katarina Pandža je zabila šest, Elena Popović pet, a Katja Vuković i Ana Pandža po četiri pogotka. Vratarke su danas također imale svoj odličan dan pa je tako Antonia Tucaković branila veći dio susreta i završila na 50% obrana s ukupno 13 obranjenih udaraca, a Bešen je nakon tri tjedna pauze od utakmica obranila pet od sedam upućenih šuteva protivničke ekipe.

, Podravka Vegeta vs Split 2010, Polufinale Kupa Hrvatske za žene, Poreč, Croatia, 15.05.2024., Mandatory Credit © Jozo Cabraja/ kolektiff

Izborili smo što smo očekivali. Razlika u kvaliteti je velika. Cure su bile vrlo angažirane i motivirane. Podijelili smo minutažu, bilo je malo straha da se netko ne povrijedi. Ostvarili smo željeno, ušli u finale i očekujem prekosutra jednu jako dobru utakmicu. Bio bih jako sretan da završimo sezonu s još jednim trofejem u vitrinama. Ovo u petak će biti puno teža utakmica i pokušavamo to prenijeti na djevojke. One to same znaju, Kup utakmica je jedna, mi smo bolja ekipa, ali to trebamo pokazati na terenu. Želim najmanje ovakav pristup kakav je bio večeras i nadam se da će to biti dovoljno da zabilježimo još jedan trijumf – rekao je trener Ivica Obrvan nakon današnje utakmice polufinala hrvatskog Kupa za žene. 

, Podravka Vegeta vs Split 2010, Polufinale Kupa Hrvatske za žene, Poreč, Croatia, 15.05.2024., Mandatory Credit © Jozo Cabraja/ kolektiff

Čestitke curama iz Splita na Final fouru i borbenosti, a naravno nakon toga čestitke i mojim curama i stožeru na odličnoj utakmici u oba smjera. Lijepo smo vukle u leđa nakon dobrih poteza u obrani skupa s vratarkama. Razigrale smo i zagrijale za finale koje nas čeka u petak. Nadam se da tamo nastavljamo u istom tonu i da nas čeka lijep završetak sezone – rekla je Terezija Ćurić. 

Čestitam Splitu na borbi i svojim curama i stožeru na pobjedi. Veselimo se finalu u kojem želimo dati sve od sebe. Dobro smo se pripremale cijelu sezonu pa kako bude – rekla je Antonija Tucaković. 

Utakmica je na rasporedu u petak 17. svibnja u 18.30 sati, a prijenos će biti na HRT 2.