Rukometašice Podravke Vegete su odigrale zaostalo 15. kolo 1.HRL za žene na gostovanju u Labinu i slavile rezultatom 20:41, poluvrijeme 11:21. Utakmicu su podravkašice otvorile dobro s dva brza pogotka i povele 0:2. Sitne greškice pridonijele su da je domaćin ipak uspio držati korak s podravkašicama prvih 7 minuta. Od osme do 15. minute susreta serijom 7:0 rukometašice Podravke su zapečatile smjer današnje utakmice. Veliki doprinos u takvom rezultatu imala je Šimara koja je odigrala besprijekornih 30 minuta i zabila sedam pogodaka iz sedam pokušaja. S obzirom da su podravkašice već na poluvremenu imale deset pogodaka prednosti trener Ivica Obrvan mogao je rotirati sve igračice iz zapisnika. Danas su tako sve igračice dobile svoju priliku i dale doprinos u visokoj pobjedi. Posebno su se istaknule već spomenuta Šimara te Šenvald i Ćurić koje su zabile svaka po pet pogodaka iz pet pokušaja. Baš sve igračice iz zapisnika danas su se upisale u strijelce, a nakon utakmice je svoje dojmove za klupske stranice podijelila Hannah Vuljak.

Hannah Vuljak

Čestitam curama na pobjedi. Mislim da smo ozbiljno pristupile od prve minute i držali se dogovora, sve smo dobile priliku i dobro ju iskoristile. Također čestitam i curama iz Rudara na dobroj igri – rekla je Hannah. Vuljak

Ekipa se vraća za Koprivnicu s novim bodovima i već u petak ih očekuje utakmica 22. kola 1.HRL za žene s ekipom Sesveta s početkom u 17:00 sati. Ulaz u dvoranu Josip Samaržija-Bepo je slobodan pa dođite i podržite naše djevojke koje u ovoj sezoni sa svim pobjedama jurišaju prema osvajanju naslova hrvatskih prvakinja. 

ŽRK RUDAR LABIN  20(11)

PODRAVKA VEGETA 41 (21)

ŽRK Rudar Labin: Peršić 1, Marić,  Šumberac 4, Zahtila 2, Bradanović 2, Vrkić, Belušić 1, Pavić, Šegota, Malić 3, Kremer Miočinović 2, Đuzel 1, Jajčević 4. Trener: Diego Datos.

Podravka Vegeta: Tucaković (8), Bešen (5+1);Zadravec 4, Vuković 2, Pandža K. 1, Popović 2, Ćurić 5, Franušić 1, Đelekovčan 1, Kalaus L.2, Kalaus Žulj D. 2, Šenvald 5, Vuljak 3, Šimara 7, Pandža A. 2, Mamić 4. Trener: Ivica Obrvan

Isključenja:  RUD.LAB 8min ( Peršić, Malić 2+2)

POD.VEG 8min (Šenvald, Vuljak, Pandža A., Popović)

Sedmerci: RUD.LAB (3/5) POD. VEG (2/2)