Rukometašice Podravke Vegete su uvjerljivom pobjedom danas u Bjelovaru osigurale plasman na završnicu hrvatskog Kupa za žene uz krajnji rezultat 27:37, poluvrijeme 10:20. U današnjoj su utakmici podravkašice bile motivirane od prve minute i jako brzo stvorile razliku koja je do poluvremena bila toliko uvjerljiva da je bilo sigurno da do kraja utakmice neće biti iznenađenja. Trener Ivica Obrvan zbog ozljeda nije mogao računati na Luciju Bešen i Larissu Kalaus. Svoju su priliku danas dobile sve igračice iz zapisnika. U Podravkinim redovima najviše je pogodaka zabila Josipa Mamić ukupno 6, a po pet su zabile Ana Pandža, Katarina Pandža, Nikolina Zadravec i Katja Vuković. Nakon utakmice svoje su izjave dali Nikolina Zadravec i trener Ivica Obrvan. 

Čestitam curama na izborenom završnom turniru hrvatskog Kupa. Kup je kup i uvijek je teško na jednoj utakmici. Koncentracija je bila na visokom nivou pogotovo u prvom poluvremenu kada smo stvorili veliku prednost. Drugo poluvrijeme je bilo puno rotacija igračica koje imaju manju minutažu, prva postava je uvjetno rečeno bila uglavnom na klupi. U nastavku, odnosno u naredna tri tjedna navijamo za zdravlje igračica koje nam je u ovom trenutku malo narušeno. Vjerujem da ćemo biti u pravom izdanju i želja nam je da uz trofej prvaka Hrvatske podignemo i onaj u Kupu i tako zaokružimo jednu sjajnu sezonu 2023./2024. – rekao  je trener Ivica Obrvan. 

Foto: RK Podravka

Čestitam svojoj ekipi na zasluženoj pobjedi i dobroj igri pogotovo prvih 30 minuta gdje smo stvorile određenu razliku. Nešto smo lošije ušle u drugo poluvrijeme, ali smo na kraju izvukle vrlo dobar rezultat te zasluženo pobjedile. Sve u svemu sretne smo te se veselimo Final Fouru u kojem nam je naravno cilj obraniti prošlogodišnji naslov – rekla je Nikolina Zadravec.

BJELOVAR – PODRAVKA VEGETA 27:37 (10:20)
BJELOVAR – Dvorana europskih prvaka. Gledatelja 100. Suci: Filip Skendrović i Dominik Trčak (Samobor).
BJELOVAR: Turkalj (5), Sofić, Pokopac (4); Turk, A. M. Gavrić 4, Oremović 3, Paštar 1, Mikulić 1, Krizmanić, M. Gavrić 2, Gašparović 9(5), Vukojević, Pletikosić 1, Petrović 4, Ravenšćak 2.
TRENER: Dario Obran.
PODRAVKA VEGETA: Tucaković (10), Galinec (1); Zadravec 5, Vuković 5, K. Pandža 5, Popović, Ćurić 3, Franušić 2, D. Kalaus Žulj 2, Šenvald 1, Vuljak, Šimara 3, A. Pandža 5(2), Mamić 6(1).
TRENER: Ivica Obrvan.
SEDMERCI: Bjelovar 5(5), Podravka Vegeta 3(3).
ISKLJUČENJA: Bjelovar 6 min. (Ravenšćak 2+2, Gašparović), Podravka Vegeta 6 min. (Zadravec, K. Pandža, Šenvald).