Koprivnica je i danas 23. travnja bila dio velike građanske akcije – Zelene čistke. Riječ je o akciji koja se održala u sklopu inicijative „Rezolucija Zemlja“ čiji je Grad Koprivnica partner. Cilj akcije je čišćenje divljih odlagališta otpada te osvješćivanja građana o važnosti odgovornog gospodarenja otpadom. Događaj je organiziran u povodu obilježavanja Dana planeta Zemlja.

Sudjelovalo je sto volontera i to iz Vatrogasne zajednice grada Koprivnice, Hrvatskih šuma, Odreda izviđača ‘Kamengrad’, RK Podravke Vegete, KUD-a Srce, udruga žena, pčelara, Komunalca, Gradske uprave i Entera Koprivnica.

Akciji su se pridružili i gradonačelnik Mišel Jakšić, zamjenica gradonačelnika Ksenija Ostriž, članovi Uprave Komunalca Nataša Tetec, Dubravka Horvat i Goran Međurečan te gradski pročelnici.

Zajedničkim snagama očišćena su dva ilegalna odlagališta otpada.