U prilično lijepo ispunjenoj Školskoj sportskoj dvorani “Josip Samaržija – Bepo“ podravkašice su danas osvojile važna dva boda u derbiju s Lokomotivom i slavile rezultatom 24:18 u 4. kolu 1.HRL za žene. Nakon pomalo tijesnog i neizvjesnog prvog poluvremena, u drugom su se dijelu podravkašice postavile agresivnije u obrani te na kraju zasluženo slavile. Lokomotiva im pak u cijelom drugom poluvremenu zabila tek šest pogodaka uz fenomenalno raspoloženu vratarku Antoniu Tucaković koja je bila pravi vjetar u leđa i vrlo važna karika u ovoj vrijednoj pobjedi uz 12 obrana.

Mrežu protivnica najprije je zatresla Nikolina Zadravec iz kontre, ali prvih je devet minuta bilo prilično tijesno i neizvjesno. Igralo se gol za gol no nakon toga zabila je Podravka za prvih +2, bilo je 5:3. U 13. minuti Lokomotiva s dva brza pogotka na prazan gol dolazi do vodstva, bilo je 6:7, a Zagrepčanke su povećale to i do 7:10 u 16. minuti susreta. Ujedno je to bila i najveća prednost za ovu ekipu u današnjem susretu. Do kraja prvog dijela ponovno je minimalno vodstvo, 11:10 izborila domaća ekipa, ali nisu se dale Zagrepčanke te su ekipe otišle na odmor u egalu uz rezultat 12:12. Takvom rezultatu poluvremena je doprinijela serija 4:0 koju su domaće rukometašice napravile od 20. do 25. minute. Dodajmo i da su se u prvom poluvremenu istaknule Zadravec i Katarina Pandža koje su upisale svaka po tri zgoditka, a uz to je Zadravec bila presudna za priključak domaće ekipe u trenutku kada je Lokomotiva imala +3.

U nastavku derbija gledali smo malo drugačiji pristup domaćih rukometašica. Bilo je to pokretljivije i agresivnije u obrani, razbranila se Antonia Tucaković, skidala sedmerce, a domaće su rukometašice u potpunosti kontrolirale utakmicu. U 48. minuti dolaze podravkašice do prve uvjerljivije prednosti od +5 u današnjem susretu, a otišle su Podravkašice i do +7 u 57. minuti. Bilo je 24:17, a do kraja i nije bilo puno promjena te su podravkašice uz 24:18 zasluženo slavile na domaćem terenu i upisale važne bodove. Odvojile su se na 4 boda od aktualnih prvakinja, ali borba za naslov se nastavlja jer je ostalo još puno kola do kraja. U redovima Podravke su po pet pogodaka danas postigle Šimara i Katarina Pandža dok je fenomenalna Antonia Tucaković upisala 12 obrana.

Antonia Tucaković i trener Ivica Obrvan

Izjave nakon utakmice dali su trener Ivica Obrvan i vratarka Antonia Tucaković. 

Jako važna pobjeda. Kao i svake sezone, ovo je veliki derbi i puno nam znači. Ušle smo u utakmicu u grču, ali kasnije smo se otvorile i mislim da je završilo onako kako je trebalo. Ponosna sam na svoje cure. Čestitam curama i trenerima na pobjedi te Lokomotivi što se borila. Drago mi je da sam mogla doprinijeti u ovoj pobjedi i da sam svojim iskustvom pomogla ekipi. Imamo još dosta do kraja prvenstva i moramo i dalje biti fokusirane no ova nam je pobjeda svakako vjetar u leđa i moramo tako nastaviti i dizati se i dalje – rekla je Tucaković. 

Trener Ivica Obrvan također je rekao nekoliko riječi o današnjem derbiju za njega prvom na klupi Podravke Vegete. 

Zahvaljujem publici na podršci na početku i moram reći kako je ovo bila psihološki teška utakmica, za jednu i drugu ekipu. Mislim da je bila posebno teška za ekipu Podravke koja je imala imperativ pobjede na domaćem parketu. Vidjelo se u prvom poluvremenu da je to bilo malo bez ideje, a posljednjih dana treninzima je sve bilo perfektno što se tiče brzine odlučivanja i razmišljanja. Moram reći kako je drugo poluvrijeme danas bilo puno bolje iako nije bilo idealno. Napravili smo visoku razliku s kojom sam zadovoljan, napravili smo visoku razliku što je vrlo važno uz samu pobjedu. Čestitam curama na drugom poluvremenu i ova dva boda. Ovi nam bodovi znače puno u nastavku prvenstva, još uvijek je rano, ali nam daje mir da možemo dalje raditi i biti u boljoj poziciji od Lokomotive – rekao je trener Ivica Obrvan. 

U sljedećem, petom kolu Podravka Vegeta gostuje u Dugom Selu, a utakmica je na rasporedu u petak 6.10. s početkom u 19.45 sati. Dodajmo i kako su se oba susreta 2.pretkola kvalifikacija za Europsku ligu između Železničara i Spono Eaglesa odigrala u Inđiji te će Podravka Vegeta svoj put do grupne faze morati osigurati preko švicarske ekipe, Spono Eagles. 

PODRAVKA VEGETA – LOKOMOTIVA 24:18 (12:12)
KOPRIVNICA – ŠSD ‘Josip Samaržija – Bepo’. Gledatelja 800. Suci: Dalibor Jurinović (Zadar) i Marko Mrvica (Biograd Na Moru).
PODRAVKA VEGETA: Tucaković (10+2), Galinec, Bešen (1); Zadravec 4, Vuković, K. Pandža 5(2), Popović, Franušić, L. Kalaus 2, D. Kalaus Žulj, Šenvald 2, Vuljak, Barišić 4(1), Šimara 5(3), A. Pandža 2, Mamić.
TRENER: Ivica Obrvan.
LOKOMOTIVA: Kraljević, Novosel (5+3), Gladun: Burić, Tupek, Malec 5(1), Ćurić 4, Dramac 3, Japundža 2(2), Trunkova 1, Bilandžić, Sedloska 2, Škarić, Fureš, Zrilić, Mehmedović 1.
TRENER: Nenad Šoštarić.
SEDMERCI: Podravka Vegeta 9(6), Lokomotiva 5(3).
ISKLJUČENJA: Podravka Vegeta 10 min. (Šenvald 2+2, Barišić 2+2, L. Kalaus), Lokomotiva 12 min. (Trunkova 2+2, Bilandžić 2+2, Malec, Ćurić).

Foto: R. Mihalec/RK Podravka