U najvećem derbiju hrvatskog ženskog rukometa po drugi puta u sezoni slavile su rukometašice Podravke Vegete rezultatom 22:24, poluvrijeme 9:13. Današnje mjesto radnje bila je zagrebačka dvorana Doma sportova. Prvih pet minuta nema pogodaka u mrežama vratarki Bešen i Mamić no ubrzo se podigao tempo koji su u prvih 15 minuta diktirale domaće igračice uz minimalno vodstvo 3:1, 5:3. U 12. minuti dolaze do izjednačenja podravkašice, a do prvog vodstva podravkašice je odvela Šimara. Bio je to ključan trenutak u kojem su podravkašice preuzele kontrolu u utakmici i u 18. minuti su bile na +3, rezultat je bio 6:9. Do kraja poluvremena priključila se Lokomotiva na dva pogotka zaostatka, no Podravka u završnici ponovno u dobroj seriji i s tri vezana pogotka povisuju svoju prednost na +4 te na odmor odlaze se rezultatom 9:13.

U drugom poluvremenu kontrola rezultat je bila u rukama podravkašica. No nije se Lokomotiva tako lako predala i dolaze do priključka na pogodak zaostatka u 44. minuti. Ušle su nakon toga podravkašice u odličnu seriju i postigle četiri vezana pogotka za prvih +5 u današnjem susretu, bilo je 15:20. Do kraja se malo istopila prednost podravkašica no zasluženo su slavile podravkašice rezultatom 22:24. Danas su u redovima podravkašica najviše zabile Šimara, Katarina Pandža i Ana Pandža, svaka po pet pogodaka, a četiri je dodala Josipa Mamić. Lucija Bešen je upisala 13 obrana od toga dva sedmerca dok je i Antonia Tucaković obranila čak tri sedmerca Lokosicama. Sa sedam bodova prednosti na tablici može se reći da naše djevojke mogu mirno u nastavak prvenstva koji će još malo pričekati jer slijedi reprezentativna pauza. Nakon utakmice izjave su dali pomoćni trener Marko Brezić te Andrea Šimara.

Pobjeda je , ali bila je teška utakmica kako i priliči derbiju. Tenzije su bile velike, ali na kraju želim čestitati svojoj ekipi jer smo zasluženo došle do pobjede. Čestitam i Lokomotivi koja se borila do kraja. U utakmicu smo krenule lošije, ali smo potegnule par brzih kontri i preokrenule utakmicu u našu korist. Na kraju je najvažnije da smo nastavile niz pobjeda u domaćem prvenstvu i još jednom čestitam curama – rekla je Šimara.

Utakmica je opravdala status derbija. Jedna teška utakmica, zahtjevna i u obrani i u napadu. Mi smo bili svjesni toga, dobro smo se pripremili naravno uz podršku golmana i doprinos u obrani od strane naših igračica. Mislim da je ovo jedan veliki plus i psihološko rasterećenje za nastavak prvenstva i da to prvenstvo privedemo kraju onako kako to priželjkujemo te da vratimo naslov u Koprivnicu – rekao je pomoćni trener Marko Brezić.

LOKOMOTIVA – PODRAVKA VEGETA 22:24 (9:13)
ZAGREB – Dom sportova, dvorana ‘Dragutin Šurbek’. Gledatelja 300. Suci: Davor i Zoran Lončar (Varaždin).
LOKOMOTIVA: A. Mamić (10), Bilandžić, Kraljević; Marić, Burić 3, Tupek 1(1), Malec 6, Babara, Dramac 1, Japundža 2, Lisjak 1, Trunkova 1, Sedloska 1(1), Fureš, Zrilić, Prkačin 6(3).
TRENER: Vedran Krkač.
PODRAVKA VEGETA: Tucaković (0+2), Bešen (11+2); Zadravec, Vuković, K. Pandža 5, Popović, Franušić 2, Đelekovčan, L. Kalaus, D. Kalaus Žulj 1, Šenvald 2, Vuljak, Šimara 5, A. Pandža 5(1), J. Mamić 4(1).
TRENER: Ivica Obrvan.
SEDMERCI: Lokomotiva 12(5), Podravka Vegeta 4(2).
ISKLJUČENJA: Lokomotiva 12 min, Podravka Vegeta 14 min.