Rukometašice Podravka Vegete su upisale još jednu prvenstvenu pobjedu i to u 10. kolu 1.HRL za žene protiv Umaga na domaćem terenu. Krajnji rezultat današnjeg susreta bio je 33:22, poluvrijeme 16:9.

Čvrsta utakmica u kojoj su i jedna i druga ekipa držale dobru obranu pa je stoga, posebno u prvih 15 minuta bilo manje pogodaka. Prvi puta dva razlike na strani domaće ekipe semafor je označio u 11. minuti, pogodak je postigla Ilyna. Do tog je trenutka stopostotna bila Turk koja je realizirala čak tri u prvih deset minuta susreta.

Dvije minute nakon odlaze Podravkašice prvi puta na +3, a u 17. minuti Karlovčan s crte diže prednost na +4, rezultat je 10:6. Već u tom trenutku vidjelo se da su Koprivničanke uvjerljivija i dominantnija momčad na terenu, a potvrđuju to serijom pogodaka 4-0 za rezultat 13:7. Domaća ekipa na poluvrijeme odlazi s uvjerljivom prednošću 16:9.

U drugom poluvremenu uspjele su smanjiti Umažanke zaostatak na pet pogodaka, ali s dva brza pogotka najprije s krila, a onda iz kontre Mugoša vraća prednost Podravke ponovno na +7, a odvela je ekipu Podravke i do prvih +8 u 42. minuti susreta. U nastavku je Podravka nastavila povećavati razliku i uz još lijepih akcija, brzih pogodaka iz kontri dolaze Koprivničanke do krajnjeg rezultata 33:22 i upisuju nova dva boda u domaćem prvenstvu.

Sjajan je dan imala i Ilyna koja je bila stopostotna u današnjem susretu s ukupno osam postignutih pogodaka. Ponovno je minutažu dobila i mlada Tena Megerle u posljednjim minutama susreta i upisala se u strijelce. Danas su u sastavu bile i Stelmakh i Milosavljević, ali nisu ulazile u igru jer se čeka njihov potpuni oporavak za nove izazove koji slijede. Nakon utakmice svoje izjave su dali trener Goran Mrđen te igračica Dizyiana Ilyna.

Mislim da još nismo kako treba izašli iz autobusa i već je nova utakmica iza nas. Puno će još Drave proteći da se oporavimo od onoga što se dogodilo u Dortmundu, ali moramo se okrenuti dalje. Što se tiče želje i volje, utakmica je bila na solidnoj razini iako smo na startu utakmice promašili puno zicera, ali to je valjda ono na čemu moramo poraditi. Pobijedili smo i sutra nas opet čeka trening i u četvrtak nova utakmica. Ritam je takav kakav je i to se znalo i na početku sezone, a mi i dalje moramo trenirati i još se malo uglazbiti – rekao je trener Goran Mrđen. 

Mi smo nakon teške utakmice i puta te povratka iz Borussie htjele pokazati da smo dobra ekipa. Moram reći da nam je i dalje teško zbog onoga što se desilo, ali radit ćemo i trenirati dalje te dati sve od sebe i u domaćem prvenstvu, a i u hrvatskoj ligi – rekla je Ilyna. 

ŠSD Josip Samaržija- Bepo. Gledatelji: 45 Suci: Filip Skendrović i Dominik Trčak (Samobor). Delegat: Josip Posavec (Varaždin)

Podravka Vegeta: Tucaković(4), Dumanska(5); Turk 3, Kalaus 7, Karlovčan 2, Popović 2, Milošević, Milosavljević, Megerle 2, Mugoša 5, Franušić 1, Šenvald 1, Ilyna 8, Milić 1, Stelmakh, Bazaliu 1. Trener: Goran Mrđen.

Umag: Blašković(9), Sladić(1); Kernjus 1, Miočinović 5, Pavković 4, Borizovska 3, Sablić, Grbavčević, Barišić 4, Krivokapić 5. Trener: Valentino Štingl.

Sedmerci: Podravka Vegeta (3/4) Umag (3/4)

Isključenja: Podravka Vegeta 14 min(Šenvald 2+2, Kalaus, Karlovčan, Ilyna, Milić, Franušić)/Umag 12min(Kernjus, Borizovska, Sablić, Vrančić, Barišić 2+2)

Foto: Ivan Brkić