Rukometašice Podravke Vegete su u 22. kolu 1.HRL za žene uvjerljivo svladale ekipu iz Sesveta rezultatom 36:21, poluvrijeme 17:10 i upisale nove prvenstvene bodove. Domaće rukometašice današnju utakmicu nisu prelomile odmah na početku, ali s obzirom da im je ovo druga utakmica u tri dana nakon dalekog gostovanja nema mjesta kritici . Povele su u startu, ali gošće se nisu odmah predale s te su uz motivaciju i ozbiljan pristup u napadu držale korak s podravkašicama do sredine prvog dijela kada je bilo 6:6. Pokazale su nakon toga podravkašice zašto su u ovoj sezoni besprijekorne te su pojačale intenzitet u obrani i začinile ga s malo više hrabrosti u napadu, čime su u potpunosti kontrolirale susret do samog kraja. Trener Ivica Obrvan, pritom je mogao bez straha kroz drugo poluvrijeme rotirati igračice kako bi sve dobile svoj trenutak da se dokažu. U redovima Podravka Vegete danas je najviše zabila Ana Pandža, ukupno 6, a po četiri su dodale Zadravec, Vuković i Mamić što jasno pokazuje da je dosta pogodaka i danas postignuto iz kontri i polukontri. Vratarke su skupile 13 obrana, Tucaković 7, Bešen 6. Bilo je to itekako dovoljno za uvjerljivih +15 na kraju susreta. Nakon utakmice izjave su dali trener Ivica Obrvan i igračica Ana Pandža.

Na kraju uvjerljiva pobjeda. Nije bilo najbolje izdanje, cure su bile malo usporene kakvo je i vrijeme, malo vruće. Prije dva dana bili smo u Labinu, vratili se u dva ujutro, ali kvaliteta je bila na našoj strani. Cure iz Sesveta su igrale 45 minuta jednu lijepu utakmicu, možda i iznad svojih mogućnosti, ali smo i mi dosta rotirali, posebno u drugom poluvremenu i to igračice koje inače imaju manju minutažu. Bila je to visoka pobjeda iako može i bolje. Čestitam igračicama koje su u ovoj teškoj vrućini i sparini zabilježile još jednu pobjedu i drago mi je da polako privodimo prvenstvo Hrvatske završnici. Imamo još dvije-tri utakmice do kraja, koje želimo odigrati na najbolji mogući način te ostati u stopostotnom učinku. Prije toga se maksimalno fokusiramo na četvrtfinale Kupa u Bjelovaru kojim se plasiramo na Završnicu hrvatskog Kupa i Festival rukometa u Poreču te vjerujem da ćemo u tome uspjeti. Sljedeći tjedan nas očekuju nešto naporniji treninzi i jedan mikro ciklus kojim želimo podići formu jer smo bili dosta na putovanjima igrajući Europu te je u dva navrata bila i reprezentacija. Sve su igračice igrale, na sreću nitko se nije ozlijedio i još jednom čestitke. Od ponedjeljka se okrećemo novom radnom tjednu i izazovima – rekao je trener Ivica Obrvan.

Ne možemo biti skroz zadovoljne i do 15. minute smo bile u egalu. Pojačale smo obranu i krenule zabijati kontre i polukontre te se odvojile. Drugo nam je poluvrijeme uvodno bilo preslika prvog, ali smo to brzo popravile i na kraju uvjerljivo slavile. Kreću pripreme za Kup utakmicu i idemo do kraja odigrati prvenstvo da ostanemo besprijekorne i nadam se podignemo oba pehara na kraju sezone – rekla je Ana Pandža nakon današnjeg susreta.

PODRAVKA VEGETA – SESVETE 36:21 (17:10)
ŠSD Josip Samaržija-Bepo Gledatelja 50. Suci: Filip Juričan i Jan Kasa iz Siska
PODRAVKA VEGETA: Tucaković (7), Bešen (6); Zadravec 4, Vuković 4, K. Pandža 3, Popović 2, Guskić, Ćurić 1, Franušić 1, L. Kalaus 3, D. Kalaus Žulj 1, Šenvald 3, Vuljak 2 , Šimara 2, A. Pandža 6, Mamić 4. TRENER: Ivica Obrvan.

SESVETE: V. Mamić (5), Rezo (), Krznar (1); Wurth 4, Petrašević, P. Krezo, Janković Miloš 1, L. Krezo 2, Koska, Zovko 1, Bikić 5, Jurina 2, Jonjić ,Hunjadi, Ćalušić 6 TRENER: Nikola Škorić.
SEDMERCI:Podravka Vegeta 3(4), Sesvete 2(2),
ISKLJUČENJA: Podravka Vegeta 8 min. (Ćurić 2+2. Vuljak, Kalaus), Sesvete 2 min. (Ćalušić).