Rukometašice Podravke Vegete odigrale su utakmicu osmine finala hrvatskog ženskog Kupa na gostovanju u Sesvetama i upisale uvjerljivu pobjedu 23:36. Kao i uvijek u Kupu borbenost domaće ekipe nije izostala. Cijelo prvo poluvrijeme dobro su se držale Sesvečanke, a dobar vjetar u leđa bila im je i raspoložena golmanica. Tempo je bio prilično nabijen uz puno pogodaka, ukupno 30 za poluvrijeme, a podravkašice su na odmor otišle s prednošću od dva pogotka i uz rezultat 14:16.

U drugom poluvremenu iskusne su podravkašice iskoristile sve svoje adute, ubrzale i došle do nekoliko lakih pogodaka iz kontre i polukontre. Sasvim dovoljno je to bilo za mirniji tijek drugog poluvremena jer je takva igra do sredine drugog dijela podravkašice odvela do sigurnih +9. Treba reći kako danas na gol nije ulazila Bešen, a minutažu na vratima su podijelile Tucaković i Galinec. Sve ostale igračice su imale raspodijeljenu minutažu s obzirom da već u petak kreću put Danske gdje će igrati posljednju utakmicu grupne faze Europske lige. Četvrtfinale su djevojke osigurale i u ovom natjecanju velikom i važnom pobjedom protiv Vaca na domaćem terenu.

Osigurali smo prolaz u četvrtfinale i to je najbitnije, ali da možemo biti zadovoljni igrom ne možemo. Posebno ne možemo biti zadovoljni prvim poluvremenom u kojem smo ušle u njihov mlin, u tu sporu igru, radile smo pogreške, promašile neke zicere i nismo igrale kompaktno u obrani što se odrazilo i na našu golmanicu. U drugom dijelu smo skupile glave, dogovorile da moramo to preokrenuti u našu bolju igru i samim time smo mirnije privele kraju ovu utakmicu i osigurale plasman u četvrtfinale kup natjecanja – rekla je Josipa Mamić nakon današnjeg susreta. 

SESVETE: SD Gimnazije Sesvete. Gledatelji: 100 Suci: Matko Butorović i Toni Butorović. Delegat HRS-a: Predrag Krstanović
PODRAVKA VEGETA: Bešen, Tucaković(6), Galinec(7+1),; Zadravec 1, Vuković 1, K. Pandža 3, Popović 1, Franušić 2, Đelekovčan 3, L. Kalaus 5, D. Kalaus Žulj 3, Šenvald 2, Vuljak, 2 Šimara 6, A. Pandža 3, Mamić 4(1).Trener: Ivica Obrvan.
Isključenja: Podravka Vegeta 8 min. ( L. Kalaus, Zadravec, Šenvald 2+2)

Sedmerci: Podravka Vegeta 2/4