U unaprijed odigranom susretu 18. kola 1. hrvatske rukometne lige za žene rukometašice Podravka Vegete su uvjerljivo svladale Dugo Selo ’55 rezultatom 32:13, poluvrijeme 18:9. U tri dana ovo je druga utakmica podravkašicama, a reprezentativkama pak treća u samo pet dana. Prvih desetak minuta bilo je uspavano, a onda je uslijedila jedna dobra serija podravkašica koje su se uvjerljivo odvojile i preuzele potpunu kontrolu utakmice. Pokušavale su parirati igračice Dugog Sela, tamo do sredine prvog dijela, ali tempo je za ovu ekipu ipak bio prejak. Silovito je domaća ekipa gurala do kraja prvog dijela i otišla na odmor s velikih +9 i rezultatom 18:9. 

U drugom poluvremenu nije bilo ništa drugačije i nastavile su istom tempu odabranice Ivice Obrvana koji je danas ponovno dao priliku svim igračicama iz zapisnika. U drugom poluvremenu obrana Podravke je izgledala onako kako je i običavamo gledati u ovoj sezoni te su gošće postigle tek četiri pogotka za 30 minuta. S druge strane u redovima podravkašica danas se istaknula Katja Vuković koja je zabila šest pogodaka. Pet je pogodaka zabila Katarina Pandža, a po četiri su zabile Zadravec, Franušić i Ana Pandža. U domaćim redovima vratarke Podravke imale su 16 obrana, Bešen 10, a Antonia Tucaković 6 dok je kod gošći gotovo uvijek raspoložena Mara Plašić upisala 12 obrana. 

Antonia Tucaković, Nikolina Zadravec i Dora Kalaus Žulj//foto: RK Podravka

Danas nakon utakmice naš vjerni navijač Jurica Lojan pripremio je iznenađenje za naše igračice i razveselio ih ružama te im čestitao Dan žena. Juricu često viđamo na utakmicama kako domaćeg prvenstva tako i europskim i veliki je zaljubljenik u ovaj sport i rado viđen gost na našim tribinama. Djevojke su bile ugodno iznenađene njegovom lijepom gestom, a osmijeh na njihovim licima govori dovoljno i najveća je zahvala na ovom lijepom trenutku.

Katja Vuković//foto: RK Podravka

Nakon utakmice izjave su dali trener Ivica Obrvan i Katja Vuković. 

Čestitam djevojkama Dan žena. Malo sporije paljenje, a onda na kraju visoka pobjeda. Bilo je očekivano jer je razlika u kvaliteti velika. Mi treneri uvijek želimo više, bolje i jače i da se ne kalkulira. Ponekad to nije ni lagano. Odigrali smo utakmicu u petak i zahvaljujem se ekipi Dugog Sela što su nam izašli ususret. Želio sam nakon silnih vikenda koje smo imali u Europi u tjednima koji su iza nas i reprezentativnih obaveza dati curama subotu i nedjelju slobodno da se od ponedjeljka možemo fokusirati za prvu četvrtfinalnu utakmicu s Dunarea Brailom. Ispalo je sve po planu i cure neka se sad odmore dva dana da što spremniji dočekamo tu prvu utakmicu- rekao je trener Ivica Obrvan. 

Čestitam ekipi na novoj pobjedi. Postizale smo lake golove iz kontre i polukontre i zasluženo slavile. Idući tjedan nas očekuje nova europska utakmica protiv rumunjske ekipe Dunarea Braila i dobro ćemo se pripremiti – rekla je Katja Vuković koja je danas postigla šest pogodaka. 

Podravkašice u subotu 16. ožujka na domaćem terenu dočekuju rumunjsku ekipu Dunarea Braila, a utakmica je na rasporedu u 16:00 sati u ŠSD Josip Samaržija-Bepo. 

PODRAVKA VEGETA: Tucaković (6), Bešen (10); Zadravec 4, Vuković 6, K. Pandža 5, Popović 2, Ćurić 1, Franušić 4, Đelekovčan, L. Kalaus, D. Kalaus Žulj 2, Šenvald 1, Vuljak, Šimara 3, A. Pandža 4. TRENER: Ivica Obrvan.