Rukometašice Podravka Vegete odigrale su i 6. kolo DELO Lige prvakinja, ovoga puta na gostovanju u Njemačkoj. Domaćin u današnjoj utakmici bila je Borussia, ekipa koja u ovom natjecanju ima pet bodova te je u današnjem susretu upisala nova dva boda. Dok je Podravka Vegeta i dalje u ovom natjecanju ostala na dva osvojena boda protiv Budućnosti na domaćem terenu. Slavila je domaća ekipa rezultatom 38:14, poluvrijeme 16:8. Podravkašice su danas imale i podršku s tribina, nekoliko navijača Kronikusa koji žive u Njemačkoj na čemu smo im iznimno zahvalni.

Trener Goran Mrđen u današnjem susretu nije mogao računati na Stelmakh, Milosavljević, Zadravec i Buljan koje zbog ozljeda nisu ni doputovale u Dortmund. U sastavu je bila i mlada Tena Megerle koja je danas zaigrala svoju prvu europsku utakmicu u Podravkinom dresu.

Povela je domaća ekipa, ali dobro su se držale Koprivničanke koje na startu imaju i minimalnu prednost od 1:2, a u tome su pripomogle i greške domaće koje naša ekipa nije iskoristila kako treba nego je nastavila istim tempom.

Nizali su se promašeni ziceri, a na ruku Koprivničankama nije išao ni odličan dan Njemačke vratarke Kohorst pa je u 16. minuti trener Goran Mrđen zvao minutu odmora kada je za domaću ekipu semafor označio 7:3. Jedina koja je ekipu držala u borbi je kapetanica Larissa Kalaus koja je kao jedini strijelac u prvih 17 minuta susreta tada bila već na 4 pogotka.

Nakon time outa, dižu se Podravkašice i dolaze samo na dva pogotka zaostatka u nastavku susreta, točnije u 18. minuti, rezultat je 8:6. Nisu nastavile uzlazno Podravkašice nego su ponovno zapinjale u napadu što je ponovno izazvalo nervozu u našim redovima. U novom sjajnom nizu Njemice u osam minuta odlaze na 14:7. Realizacija Podravke ponovno je bila na niskoj razini što je i rezultiralo odlaskom na odmor s velikim zaostatkom 16:8.

I u drugom poluvremnu nije dobro krenulo za Podravkine igračice, a u prve četiri minute domaća ekipa odlazi na +12. Koprivničanke su u nastavku susreta zabile tek jedan, a tako ostaje i do sedme minute drugog dijela kada trener Goran Mrđen zove minutu odmora. Podravka Vegeta u 37. minuti zaostaje 15 golova, rezultat je 24:9. Nije ovo bila nimalo dobra slika naših cura koje je Njemačka ekipa potpuno slomila. U 40 minuta susreta istaknula se jedino Kalaus koja je zabila 7, Milošević, Turk, Ilyna i Popović zabile su po jedan dok se ostale do tog trenutka nisu upisale u strijelce.

Daljnji tijek utakmice nije donio velike pomake, a efikasna je i dalje bila jedino Kalaus koja je danas bila najsvjetlija točka ekipe s ukupno 9 postignutih pogodaka. Krajnji rezultat je pokazao da ekipa danas nije bila na razini u napadu pa se ekipa u Koprivnicu vraća s novim velikim porazom u elitnom europskom natjecanju 38:14. U redovima domaće ekipe najviše je pogodaka postigla Grijsels, ukupno 15, a sjajan dan na vratima imala je Kohorst koja je zaustavila 19 naših pokušaja.

Na konferenciji za medije su danas bili prisutni trener Goran Mrđen te igračica Larissa Kalaus. 

Na pitanje moderatora o tome što je u današnjoj utakmici napravilo toliku razliku trener je odgovorio.

Razliku je učinio naš katastrofalan postotak šuta u ovakvoj utakmici, koji je u prvom poluvremenu bio na nekih 27%, a u drugom na 21 %. Sigurno je da je tome pridonijela i dobra obrana Borussije kao i njihova golmanica – rekao je kratko trener Mrđen i čestitao domaćoj ekipi na pobjedi. 

Kao što je trener Mrđen rekao, imale smo stvarno lošu efikasnost u napadu i prebrzo smo išle u realizaciju u napadu, a uz njihovu dobru obranu i golmanicu mogle su uz brzu tranziciju postizati lake pogotke, posebno u drugom poluvremenu – rekla je Kalaus koja je u današnjem susretu postigla devet pogodaka. 

Borussia Dortmund: Kohorst (19), Ten Holte(1); Berger 5, Grijsels 15, Sando, Zschoke 3, Moreno, Kucukylidiz 4, Abdulla 3, Gutierrez 5, Freriks ,Van Der Hijden 3, Ronning. Trener: Fuhr Andre.

Podravka Vegeta: Tucaković(1), Dumanska(6); Turk 1, Kalaus 9, Karlovčan, Popović 1, Milošević , Megerle, Mugoša 1, Franušić, Šenvald, Ilyna 1, Milić, Bazaliu . Trener: Goran Mrđen.

Foto zagrijavanje: Romana Mihalec

Foto utakmica: Wolfgang Stummbillig