Povjerenik Josip Janković predaje pehar Mariji MaljakU utakmici zadnjeg, 22. kola 3. HRL sjever Podravka 3 pobijedila je u Koprivnici križevački Mlinar 38:25 (18:10). Podravka 3 i službeno je prvak 3. HRL sjever. Prije utakmice povjerenik 3. HRL sjever Josip Janković predao je kapetanici Ani Mariji Maljak pehar za osvojeno 1. mjesto. 

Tako je u slavljeničkom tonu i bez posebnog naboja, odrađena današnja utakmica protiv solidne ekipe Mlinara, koja se zbog ozljeda svojih ponajboljih igračica, nije mogla ozbiljnije suprostaviti mladim kokicama. Današnjom je pobjedom zaključena jedna impresivna sezona u kojoj je Podravka 3 osvojila državno prvenstvo, upisavši 21 pobjedu te postala prvakom 3. HRL-e sa 21 pobjedom i jednim neriješenim rezultatom.

Dakle, uz 1. mjesto u 3. HRL sjever, mlađe kadetkinje Podravke prvakinje su Hrvatske. Nakon utakmice u VIP salonu kluba priređen je mali domjenak na kojem je direktorica RK Podravke Božica Palčić čestitala igračicama i treneru na odličnim rezultatima, počastila ih pizzom i predala im male darove.

UTAKMICA 22. KOLA 3. HRL SJEVER

PODRAVKA 3 – MLINAR 36:25 (18:10)

KOPRIVNICA – Sportska dvorana gimnazije Frana Galovića. Gledatelja: 50. Suci: Matija Cingestar i Nikola Majcen (obojica Varaždin). Nadzornik HRS-a: Mišo Dobranić (Čakovec).

PODRAVKA 3: Telic, Markanović; Ti. Krnjak, Široki 1, Kvakarić, Ta. Krnjak, Dukić 1, L. Kalaus 7(1), Zagorščak 4, Šenvald 4(1), D. Kalaus 9, Dušak 6, Maljak 1, Oremović 3. TRENER: Branko Krajačić.

MLINAR: Renjak, Švagelj; Horvat 5, Deković, Nemčić, Stojanovska 2, Šimonek, Busija 2, Blažun 9(3), Miklečić, Švagelj, Čikulin 3, Matoić 4. TRENER: Dario Sokač.

SEDMERCI: Podravka 3 – 4(2), Mlinar 7(3).

ISKLJUČENJA: Podravka 3 – 8 minuta (L. Kalaus, Šenvlad, D. Kalaus, Maljak po 2), Mlinar 6 minuta (Miklečić 2+2, Matoić 2).

IGRAČICA UTAKMICE: Dora Kalaus (Podravka 3).

Domjenak kod direktorice Božice Palčić