Podravka Vegeta prvak 2012 // Foto Mirko Lukavski, Glas PodravineIz ruku povjerenika za natjecanje kapetanica Podravke Vegete Miranda Tatari primila je pehar u trajno vlasništvo kluba za 19-o osvojeno hrvatsko prvenstvo. Dopredsjednik HRS-a Ozren Matijašević predao je prijelazni pehar. To se dogodilo nakon prvenstvene utakmice 26. kola 1. HRL u kojoj je Podravka Vegeta pobijedila Sinj 51:21 (29:8).

Pehar u rukama Mirande Tatari // Foto Ivo Čičin-MašanskerPodravka Vegeta tako je postala prvakom, a Sinj je već ranije znao da ispada iz 1. HRL. Trener Neven Hrupec postavio je mlađu ekipu, ali su u početku igrale i Tatari, Damnjanović i Petković, dok u igru nisu ulazile Milanović Litre, Gaće, Jelčić, Horvat i Pušić-Koroljević.

Iva Pongrac na utakmici sa Sinjom // Foto Ivan BrkićUz puno zalaganja s jedne i druge strane protekla je zadnja ovosezonska prvenstvena utakmica, a rastrčala se Iva Pongrac i zabila 14 golova, ali su joj uz bok bile i Ivana Dragišić (11/3), Andrea Čović (9), Dina Havić (7), Maja Kožnjak (5) s asistencijama, itd.

Nakon utakmice nastalo je slavlje u kojem su sudjelovale i igračice i gledatelji. Svi su oni pridonijeli lijepom sportskom ugođaju i primjerenom rastanku od sezone.

Još na kraju dva podatka: utakmica se igrala točno na dan kada je prije 16 godina Podravka osvojila naslov prvaka Europe, a drugi je podatak da će gledatelji ekipu ponovno vidjeti za tri i pol mjeseca, početkom rujna.

UTAKMICA 26. KOLA 1. HRL

PODRAVKA VEGETA – SINJ 51:21 (29:8)

KOPRIVNICA – Sportska dvorana Gimnazije Frana Galovića. Gledatelja: 400. Suci: Gordan Lukić i Mario Stipinović (Zagreb). Nadzornik: Dražen Bajt (Dugo Selo).

S utakmice Podravka - Sinj // Foto Ivan BrkićPODRAVKA VEGETA: Žderić (6+10), Jelčić (-), Kapitanović (8+0); A. Čović 9, Kožnjak 5, Pongrac 14, S. Šenvald 1, Petković 2, Gaće, Damnjanović, Milanović Litre, Dragišić 11(3), Havić 7, Tatari, Horvat, Pušić-Koroljević. TRENER: Neven Hrupec.

SINJ: M. Budić (9+1), Botica (1+-); Rupić, Vučić 3, Plazibat 1, M. Čović 1, Bilobrk, A. Runje 1, K. Runje 3, Vrdoljak 8(3), Gugić, K. Budić1(1), Macan 1, Jaković. TRENER: Vladimir Gašparac.

SEDMERCI: Podravka Vegeta 5(3) Sinj 4(4)

ISKLJUČENJA: Podravka Vegeta 6 minuta (A. Čović, Kožnjak, Havić), Sinj 4 (Plazibat, M. Čović).

IGRAČICA UTAKMICE: Iva Pongrac (Podravka Vegeta).