Mlade rukometašice Podravke s današnje dvije pobjede u polufinalu protiv Splita i u finalu protiv Sesveta zapečatile su svoj status neporažene ekipe na ovogodišnjoj završnici te obranile naslov prvakinja Hrvatske. Upisale su tako sedam pobjeda u sedam nastupa na završnom dijelu natjecanja koje se održavalo u Poreču od 05. – 08. svibnja i bez obzira na jak ritam utakmica opravdale status favorita. Drugo mjesto osvojile su Sesvete a treće je pripalo mladim rukometašicama Dugog Sela 55.

FINALE: Podravka – Sesvete 15:12

Nakon što su u polufinalu u prijepodnevnim satima Podravkašice pobijedile Split 2010, a Sesvete Dugo Selo 55 s minimalnih 17:16, rukometašice Podravke u velikom su finalu bile bolje od Sesvećanki. Samo desetak minuta, Sesvećanke su pratile ritam Podravke. Čini se da je jutarnji iscrpljujući susret ostavio traga na Sesvetama. Prvu veću prednost sastav iz Koprivnice stvara u 12. minuti kad odlazi na plus tri (6:3). Na poluvremenu je ostala ista razlike (9:6). U nastavku je Podravka još malo pojačala tempo i nakon serije 3:0, u 34. otišla ne velikih pet razlike (13:8). Sesvete su se doduše dvije minute prije kraja uspjele približiti na minus dva i to je bilo sve. Sa šest pogodaka Ema Stručić bila je prvo ime u pobjedničkom sastavu.

Jako sam zadovoljna rezultatom. Od samog početka natjecanja bili smo na vrhunskom nivou. U svaku smo utakmicu ulazili maksimalno ozbiljno i s poštovanjem prema protivničkim ekipama. Ponosna sam na svoje cure i njihov cjelokupni dojam i doprinos na ovoj Završnici te im ovim putem još jednom želim čestitati – rekla je trenerica Đurđica Zečević koja je danas zasluženo primila i nagradu za najbolju trenericu Prvenstva Hrvatske za kadetkinje. 

Koprivničke rukometašice osim zlatnih medalja i pehara s najvišeg postolja u Koprivnicu donose i pojedinačne nagrade i to Tena Megerle za najbolju igračicu turnira, Ema Balaško za najboljeg obrambenog igrača i Lana Strugar za najbolje desno krilo. Naravno da je zasluženu nagradu za najbolju trenericu ponovno odnijela trenerica Đurđica Zečević.

Najbolja igračica turnira Tena Megerle kratko se osvrnula na ovogodišnju Završnicu.

”Ponosna sam na svoje curke. Ponovno smo prikazali kvalitetu koju brusimo na treninzima i bili smo jedna velika obitelj. Također se nadamo da će nam HRS omogućiti još jednu natjecateljsku sezonu”, zaključila je Megerle koja zasluženo nosi titulu najbolje igračice turnira. 

Najboljom obrambenom igračicom bila je proglašena Ema Balaško.

”Moram priznati da je i ova Završnica bila velik izazov i bilo je iznimno teško no mi smo izvukle najviše iz sebe te pokazale zajedništvo i ostvarile zacrtane ciljeve,” rekla je Balaško.

Najbolja ”letjelica”, desno krilo Podravkinih kadetkinja ponijela je titulu najbolje za tu poziciju na ovogodišnjoj Završnici.

Mislim da smo zasluženo osvojile ovu završnicu. Kroz cijelo smo prvenstvo odlično igrale i svaka je dala svoj maksimum. Samim time ovu smo smotru uspjele zaključiti odličnim rezultatom. Imali smo odličan stožer koji nas je vodio kroz utakmice te su uz trenericu Đurđicu Zečević uz nas bili i trener Igor Stubičar te fizioterapeutkinja Ana Benotić koja je odlično brinula o našem zdravlju i pripremala nas iz utakmice u utakmicu – rekla je Strugar. 

ŽRK BROD-PODRAVKA 19:32

DUGO SELO-PODRAVKA 11:13

MAKARSKA-PODRAVKA 13:27

PODRAVKA-IVANIĆ 26:13

PODRAVKA-DALMATINKA 24:14

PODRAVKA-SPLIT 2010 18:15

PODRAVKA-SESVETE 15:12

Za kraj samo moramo pohvaliti roditelje i obitelj koji su bez obzira na protokol i epidemiološke mjere došli podržati kadetkinje na njihovom najvažnijem natjecanju u sezoni. Dobro se prisjetiti i pretprošle sezone kada su mogli biti i snažna podrška curama na tribinama. Bez obzira što je ovoga puta ta prilika izostala, oni su našli način kako će im dati snagu da uberu još jedan vrijedan trofej.

Ovako je to izgledalo na Završnici prije dvije godine

A ovako su navijači danas ispratili cure u dvoranu.

Ekipa pjeva ponosno klupsku himnu sa zlatnim medaljama oko vrata