Ježić u susretu s Norveškom // Službeni fotos IHF-aHrvatska ženska juniorska reprezentacija (igračice rođene 1992. i mlađe) porazom je započela nastup na Svjetskom prvenstvu u Češkoj. U susretu 1. kola Skupine D naše su djevojke poražene od Norveške s minimalnih 21:22. Bila je to izjednačena utakmica, na poluvremenu je bilo 13:13, a do prve prednosti od dva gola naše su djevojke došle u 47. minuti, 18:16.

Izvještaj HRS-a

Pet minuta nakon toga imale su 20:18 i prigodu da iz kontranapada povećaju na +3. No, promašena kontra kao da je bacila urok na naše djevojke. Norvežanke u slijedećih nekoliko minuta uspijevaju potpuno preokrenuti susret. Hrvatska je dva puta imala igračicu manje, a iz tehničkih grešaka u napadu rodile su se norveške kontre za dva gola koji su ih potpuno vratili u utakmicu. Spretnije Norvežanke iskoristile su psihološku prednost, otišle na +2 dvije minute prije kraja i naše djevojke više nisu imale snage za povratak. U 2. kolu Hrvatska igr s Tunisom.

Detalj s utakmice– Jako sam razočaran. Odigrali smo dobre 53 minute i onda sve prosuli u završnici. Bili smo strpljivi u napadu i koncentrirani u obrani, nismo im dopustili kontru i kontrolirali smo utakmicu i događanja na terenu. No, pali smo u završnici, promašili kontru za +3, napravili nekoliko grešaka u napadu što su Norvežanke znale kazniti i izgubili smo praktički dobivenu utakmicu. Sutra protiv Tunisa moramo na pobjedu – rekao je izbornik Nenad Šoštarić.

SP JUNIORKI U-21 U ČEŠKOJ GRUPA D 1. KOLO

HRVATSKA – NORVEŠKA 21:22 (13:13)

BRNO – Dvorana Vodova. Gledatelja: 400. Suci: Pavel Valek i Jiri Opava (Češka).

HRVATSKA: Jukić (15), Kapitanović, Razum; Dežić, A. Čović 2, Krsnik 2, Vukojević 3, Jakara, Toto 5, Debelić, Dragišić, Žuliček 2, Ježić 3(1), Vidak 2, Milić 2. IZBORNIK: Nenad Šoštarić.

NORVEŠKA: Pedersen, Tommerbakke; Lied 1, Kristiansen 1, Rasmussen 1, Hansen 7, Heiberg 3, Jarneid, Wisloff, Sando, Holta, Berg 1, Bjornsen 4, Stormoen, Merg 1, Breistol 3(1). IZBORNIK: Reidar Moistad.

SEDMERCI: Hrvatska 4(4), Norveška 3(2).

ISKLJUČENJA: Hrvatska 10 minuta (Krsnik 2+2+2, A. Čović, Milić), Norveška 2 minute (Lied).