Prvu utakmicu ovoogodišnjeg Memorijalnog turnira otvorili su SPR Pogon Szczecin i ASC Corona 2010 Brasov. U prvim se minutama golmanica Szczecina razbranila pa su se Poljakinje odvojile na tri razlike no ženska ekipa iz rumunjskog ASC Corona 2010 Brasova uspjela je pružiti otpor i ubrzo sustigla protivničku ekipu. Prvih se 18 minuta igralo gol za gol, a Brasov se u jednom trenutku odvojio na tri razlike. Trener Poljakinja Ion Craciun je potom pozvao minutu odmora. Poljakinje nisu uspjele uhvatiti priključak ni do kraja poluvremena pa su Rumunjke na odmor otišle s 3 gola prednosti (13:16). I u drugom poluvremenu Rumunjke su se držale čvrsto u obrani prvih 20 minuta, a onda je krenula popuštati koncentracija, a  Brasov je dobio i dva isključenja. Bez obzira na pokušaj poljskog trenera da sa sedam igračica slomi Rumunjsku obranu i na isključenja ni u jednom trenutku osim na početku utakmice Poljakinje nisu došle u vodstvo. Krajnji rezultat (23:26).received 444338669421251 1600x1200