Logo SP juniorki 2012.U nedjelju počinje Svjetsko prvenstvo juniorki. Malo je informacija o našpj reprezentaciji, otišle su u Češku bez imalo pompe, pa i saznanja o sastavu, osim uvida u širi spisak rukometašica na pripremama, među kojima su i četiri Podravkine igračice: Kapitanović, Dragišić, A. Čović i Vidak. Izbornik je Lokomotivin trener Nenad Šoštarić.

On je objavio je popis od 18 juniorskih reprezentativki: Jukić, Peti, Vukojević iz Zeline te Podravkina Vidak, koja je bila posuđena Zelini, zatim Razum, M. Milić, Vučković, Krsnik i Pasarić iz Lokomotive, Kapitanović, A. Čović i Dragišić iz Podravke, Plahinek, Debelić i Toto iz Zameta, Žuliček iz Umaga, Jakara iz Sesveta Agroproteinke i Sabljak iz Trešnjevke.

Hrvatska se u finalno natjecanje Svjetskog prvenstva plasirala nakon pet godina. Prije toga sudjelovala je 2005. i 2008. godine. U Češkoj se od 1. do 14. srpnja natječu 24 reprezentacije, od toga su 14 iz Europe.

Među njima i Hrvatska, koja se nalazi u grupi D zajedno s Norveškom, Tunisom, Rumunjskom, Nizozemskom i Brazilom.

Natjecanje počinje u nedjelju, a u grupnoj fazi Hrvatska ima ovakav raspored:

Nedjelja, 1. srpnja u 19,30 Hrvatska – Norveška

Ponedjeljak, 2. srpnja u 19,30 Tunis – Hrvatska

Utorak, 3. srpnja u 15 sati Rumunjska – Hrvatska

Četvrtak, 5. srpnja u 17,15 Hrvatska – Nizozemska

Petak, 6. srpnja u 17,15 Hrvatska – Brazil

Rezultate možete pratiti na službenim stranicama IHF-a (www.ifh.info) i EHF-a (www.eurohandball.com).