Još je tri dana preostalo do kvalifikacijskog turnira, a za kraj smo vam odlučili predstaviti mladu i kvalitetnu žensku ekipu iz Jagodine koja će prvi dan kvalifikacija u 16.30 h probiti led pred koprivničkom publikom u ogledu s rumunjskom Craiovom.

Jagodina

ZORK Jagodina je Ženski omladinski rukometni klub iz Jagodine u Srbiji. U Super ligi Srbije natječe se od 2009. godine. U redovima ovog kluba su i reprezentativke Republike Srbije, a najveći uspjeh im je osvajanje Super lige Srbije u sezoni 2017/18. Ženska ekipa koju vodi trener Dragan Markov je zahvaljujući tom uspjehu izborila nastup u kvalifikacijama EHF Lige prvakinja. Ovaj klub također ekipu gradi kroz domaće igračice iz Srbije te zbog toga iznimnu pažnju posvećuju omladinskom pogonu. Klub je dugo godina sudjelovao u Kupu pobjednika kupova, a u sezoni 2017/18 u Challenge Kupu EHF-a gdje su u trećoj rundi izgubile od Glassverketa iz Norveške. Vrijedi reći kako će i Jagodinke na ovom turniru tražiti svoju šansu tako da će već u prvoj utakmici 8. rujna u 16:30 imati težak zadatak, stat će pred vrlo kvalitetan rumunjski klub Craiovu i pokušati u toj teškoj utakmici tražiti svoju šansu za prolazak u EHF Ligu prvakinja.

Sastav:

Vratarke: Aleksić Selena, Bogdanovic Nadezda, Djurasinovic Jelena

Krilo: Bogojevic Jovana, Glisovic Marina, Stepanovic Sladjana, Stojanovic Petra

Vanjske igračice: Gojkovic Jelena, Zizic Nikoleta, Mitrovic Ivana

Pivoti: Jevtic Ivana, Jovanovic Marija, Sivcev Ivana, Tatar Andrijana