Muratpasa

Veliki događaj sprema se ove subote i nedjelje, 8. i 9. rujna, 2018. godine u sportskoj dvorani Gimnazije ‘Fran Galović’ u Koprivnici gdje će rukometašice Podravke Vegete na čelu s trenerom Zlatkom Saračevićem krenuti u lov na Ligu prvakinja. U dva dana kvalifikacija odigrat će se četiri utakmice, a prvog dana je u 16.30 sati na rasporedu ogled SCM Craiova-ŽORK Jagodina. Po završetku prve utakmice za publiku se spremaju brojna iznenađenja nakon čega će uslijediti premijera na jednoj novoj razini, a Rukometni klub Podravka Vegeta će snage odmjeriti s turskim ženskim rukometnim klubom Muratpasa Belediyesi SK i to s početkom u 19.30 sati. Pobjednici prvog dana kvalifikacijskog turnira bit će međusobni protivnici u finalu koje će se održati 9. rujna dok će poraženi iz odigranih utakmica, prvog dana kvalifikacija igrati za treće mjesto. Što sve čeka RK Podravka Vegetu za samo šest dana moguće je saznati samo prezentacijom svih klubova koji će sudjelovati na turniru. Pa ćemo za početak predstaviti prvog protivnika iz Turske.

Turski protivnik Muratpasa Belediyesi SK je ženski rukometni klub i Antalaye koji se natječe u turskoj Super Ligi, a kao svoju najveću snagu ističu to što naglasak stavljaju na domaće igračice. Svojim najvećim uspjehom smatraju to što su osvojili spomenutu tursku Super Ligu tri godine zaredom i to počevši od sezone 2010/2011. pa do 2013/2014. Sezona nakon koje su prekinule niz i ples na tronu bila je 2014/2015. kada su rukometašice Muratpase BSK u finalom razigravanju izgubile od Yenimahalle Bld. SK. Bez obzira na prekinuti niz na tronu za njega su se izborile i u prošloj sezoni 2017/2018. kada su ponovno osvojile tursku Super Ligu. Na međunarodnoj razini bilježe jednu utakmicu polufinala Kupa EHF-a u sezoni 2014/2015. te dva finalna ogleda Challenge cupa EHF-a i to 2010/2011. i 2011/2012. Detaljniji pregled te neki od rezultata utakmica na međunarodnoj razini dostupni su u nastavku:

EHF Cup 2016-17 – kvalifikacije grupa 1

 

ACME-Zalgiris Kaunas – Muratpasa Belediyesi SK 27 : 30

Muratpasa Belediyesi SK -ACME-Zalgiris Kaunas 25 : 24

 

EHF Cup 2016-17 – kvalifikacije grupa 1

Muratpasa Belediyesi SK – Randers HK 20 : 30

Randers HK – Muratpasa Belediyesi SK 26 : 13

 

EHF Cup 2015-16 Grupa 3

Muratpasa Belediye SK – Galytchanka 28 : 22

Galytchanka – Muratpasa Belediye SK 30 : 30

Last 16

HC Leipzig – Muratpasa Belediyesi SK 33 : 26

Muratpasa Belediyesi SK – HC Leipzig 25 : 26

 EHF Cup 2014-15 – polufinale

Muratpasa Belediye SK – Team Tvis Holstebro 25 : 38 

Team Tvis Holstebro – Muratpasa Belediye SK 29:24

Challenge Cup 2010/2011 i 2011/2012/Finale

 Mios Biganos – Muratpasa Belediyesi SK 31 : 26 

Muratpasa Belediyesi SK – Mios Biganos 29 : 30 
———————————————————————-

Muratpasa Belediyesi SK – H.A.C. Handball 27 : 36 

H.A.C. Handball – Muratpasa Belediyesi SK 27 : 30 

 

To su neka od iskustava kluba koji je prvi protivnik RK Podravka Vegete, a koji djeluje od 1995. godine. Spremni su za nadolazeći turnir i kako kažu na novi europski iskorak koji će realizirati pod trenerskom palicom Birola Unsala, a njegove izabranice koje će stati pred ovaj golemi izazov možete pročitati u nastavku. 

Vratarke:

Özdemir Öznur, Merve Durdu (Turska), Selen Akalin (Turska)

Krila:

Yasemin Sahin(Turska), Birben Ecem(Turska), Türkyilmaz Beyzanur(Turska)

Pivoti:

Cansu Akalin (Turska), Baranik Valeriia (Rusija)

Vanjske igračice:

Yeliz Ozel (Turska), Done Gul Bozdogan (Turska), Ayse Dinc (Turska), Betul Karaslan (Turska), Hosgör Binboga Digdem (Turska), Kilic Eda Nur, Sormaz Aysenur, Toprak Yagmur

Kod ove turske ekipe vrijedi istaknuti igračicu Yeliz Ozel koja je u svojoj 39. godini najiskusnija igračica i i najveće ime Muratpase. Iako je ključni igrač i svojedobno su je nazivali rukometnim ‘Maradonom’ u ovoj fazi njezine dugogodišnje karijere ipak nije sve kao nekada. Bez obzira na to igračica je kojoj vrijedi posvetiti pažnju. Neki od poznatijih klubova u kojima je igrala jesu Ankara Yenimahalle iz koje je i stigla u Muratpasu i rumunjski C.S. Oltchim Rm.Valcea. Najveću karijeru ostvarila je u makedonskom Rukometnom klubu Kometal Gjorce Petrov, a u Turskoj je smatraju najboljom igračicom svih vremena. U svojoj se karijeri često kitila titulom najboljeg strijelca mnogih ekipa, a svoju kvalitetu drži i danas u Murapasi i to kao kreatorica igre, vođa u napadu i čvrst stup obrane.