Thuringer

FOTO: EHF

Po sedmi put pod vodstvom trenera Herberta Müllera Thüringer HC je u protekloj sezoni postao njemački prvak. Iako se ekipa pomalo izmijenila i dalje su igračice Thüringera HC okosnica njemačke reprezentacije. Vjeruju u prolazak u grupnoj fazi EHF Lige prvakinja, a vjetar u leđa ovoj ekipi trebala bi biti dva jaka internacionalna imena Emily Bölk i Alicia Stolle. Nova imena su Nizozemka Kristy Zimmerman i Njemica Ann-Cathrin Giegrich koje nose nadu među vratnicama. Odlazak najbolje njemačke vratarke Dinah Eckerle stavio je pred ovu ekipu prepreku pa još uvijek nisu odredili 1. vratarku. Obje spomenute vratarke igrale su Bundesligu, ali nemaju veliko međunaordno iskustvo. Još jedna prepreka ovoj ekipi je i to što je njihova iskusna golmanica Jana Krause slomila ruku, a povratak će za nju biti moguć tek kroz 2-3. mjeseca. Jana trenutno mlade vratarke priprema za nove izazove.

Iveta Luzumova IVETA LUZUMOVAČehinja koja igra na poziciji srednjeg vanjskog, a ona je prava topnica njemačke lige koja je u prošloj sezoni proglašena najboljom igračicom. U ovoj sezoni nosi još veću odgovornost kao kapetanica THC-a i kao nasljednica trudne Kerstin Wohlbold. Prve utakmice sezone već su pokazale da je Luzumova još uvijek u vrhu i da će izgoriti za pobjedu.

 

 

 

 

 

 

 

eMILYVrijedi istaknuti i Emily Bölk za koju su se borili mnogi klubovi, a koju se često ističe kao najvećeg njemačkog rukometnog talenta proteklog desetljeća. Sa šesnaest godina je debitirala u njemačkoj Bundesligi, a dvije godine kasnije proglašena je najboljom igračicom Svjetskog prvenstva U18. Nakon toga upisala je prvi nastup za Žensku rukometnu reprezentaciju Njemačke. U svojoj 20. godini kćer slavne Andree Bölk koja je 1993. godine osvojila srebrnu medalju na Svjetskom prvenstvu smatra se ključnom igračicom prvog protivnika RK Podravka Vegete Thüringera HC.

 Informacije o klubu:

Dolasci: Emily Bölk (Buxtehude), Alicia Stolle (Blomberg), Kristy Zimmerman (Göppingen), Ann-Cathrin Giegerich (Neckarsulm), Ina Großmann (Metzingen), Jovana Sazdovska (Skopje), Krisztina Triscsuk (Kisvarda)

Odlasci: Dinah Eckerle (Bietigheim), Patricia da Silva (Le Havre), Annika Niederwieser (Metzingen), Macarena Aguilar (retired)

Trener: Herbert Müller

Ekipa: Bessert Tyra, Bölk Emily, Breitschuh Anne, Fichtner Lara-Sophie, Fuhrmann Franziska, Garcia Canabate Elia (ESP), Giegerich Ann-Cathrin,Großmann Ina, Hagedorn Emely, Huber Josefine(AUT),Hubinger Anne, Jakubisova Lydia(SVK), Krause Jana, Lang Saskia, Lorenz Pauline, Luzumova Iveta(CZE), Mazzucco Alexandra, Mitrovic Gordana (SRB), Popluharova Petra (SVK), Redder Julia, Rühl Arwen, Sazdovska Jovana(MKD), Scheffknecht Beate(AUT), Schilk Nina, Schmelzer Meike, Stolle Alicia, Triscsuk Krisztina(HUN), Westland Antonia, Zimmerman Kristy(NED)

Reprezentativke: Bölk Emily,Giegerich Ann-Cathrin, Huber Josefine(AUT), Hubinger Anne, Jakubisova Lydia(SVK), Krause Jana, Lang Saskia, Luzumova Iveta(CZE), Scheffknecht Beate(AUT), Schmelzer Meike, Stolle Alicia, Triscsuk Krisztina(HUN)

LIGA PRVAKINJA:

Uključujući i ovu sezonu sudjelovale su ukupno 8 puta:
Četvrtfinale (1): 2014/15
Drugi krug (4): 2013/14, 2015/16, 2016/17, 2017/18
Grupna faza (2): 2011/12, 2012/13

Ostali europski nastupi:

KUP POBJEDNIKA KUPOVA

Polufinalist 2012/13.

CHALLENGE KUP

Finalist 2008/09.

NJEMAČKA LIGA

Sedam naslova: 2011., 2012., 2013., 2014.,2015., 2016. i 2018.

NJEMAČKI KUP

Dva naslova (2011, 2013.)

Preneseno i prevedeno sa: http://www.eurohandball.com/ Björn Pazen