Ekipa Podravke Vegete pred hotelom Šumarice // Foto Ivo Čičin-MašanskerUoči kvalifikacijskog turnira grupe 2 za ulazak u Ligu prvakinja, u kragujevačkom hotelu Šumarice domaćin je priredio konferenciju za novinstvo koja je bila dobro posjećena, a pred novinare su izašli predstavnici domaćina, Podravke Vegete i danskog Midtjyllanda, a Byasen još nije doputovao.

Domaćin je na presici obavijestio da ima najavu velikog broja ljudi iz čitave regije koji će doći pratiti kvalifikacije i popuniti dvoranu u koju stane 3000 ljudi. Istaknuo je da su organizaciju kvalifikacija pomogli grad Kragujevac i Rukometni savez Srbije.

Trener Radničkog iz Kragujevca Aleksandar Radosavljević optimist je kao i svi sudionici turnira:

– Dobili smo najtežeg suparnika u kvalifikacijama, s obzrom na to da je Midtyilland prošle sezone bio na Final Fouru, a to dosta govori o ekipi koja je već dugi niz godina u Europi, dugo su igračice zajedno. Zato mislim da su apsolutni favoriti. Međutim, mi smo spremni i pred punom dvoranom u našem gradu mislim da ćemo dati maksimum i da će taj maksimum biti dovoljan da ih pobijedimo. Sigurno da vidimo svoju šansu i u tome što se igra jedna utakmica i sve je moguće.

Iskusna igračica RK Radničkog Jelena Nišavić također vjeruje u pomoć publike:

– Utakmica koja nas čeka sutra je za nas od izuzetnog značaja. Spremali smo se proteklih dana i tjedana, a akcent ćemo, bukvalno, staviti na našu obranu, fokusirati se na našu igru u obrani, sprečavat ćemo kontranapade i napade, a uz pomoć publike tražit ćemo svoj prolaz dalje.

Trener Podravke Vegete Goran Mrđen vjeruje u svoju ekipu:

– Mislim da smo spremni, da imamo dobru ekipu, da imamo kvalitetnu ekipu, da imamo spoj iskustva i mladosti i da imamo igračice koje su i na reprezentativnom i na klupskom nivou odigrale takve i slične turnire. Igračice, koje su prošle godine bile u Podravki Vegeti i koje su ostale, igrale su Ligu prvakinja, pa nam sve to neće biti nepoznato. Domaćin je rekao da je sve moguće kad napune dvoranu i u jednoj utakmici. Zato je to sport. Kad ne bi bio sport onda bi mi na kladionicama zarađivali i pobjeđivali. Zato je to sport i zato ne bih nekoga posebno istaknuo kao favorita bez obzira na razliku u rejtingu. Dakle, ne bih dao bilo kome puno prednosti, a mi ćemo se okrenuti sebi samima i došli smo s puno želje i vjere da možemo napraviti pozitivni rezultat i to ćemo probati pokazati sutra i prekosutra.

Presice (s lijeva): Mrđen, Tatari, Radosavljević, Nišavić, Kristiansen // Foro Ivo Čičin-MašanskerKapetanica Podravke Vegete Miranda Tatari kratko se ”izvukla” pozivajući se na trenerovu izjavu:

– Mislim da je sve rečeno, što bih sad ja na kraju? Mogu samo reći da smo došle ovdje pobijediti, došle smo kroz dvije pobjede izboriti nastup u Ligi prvakinja, kao i svi drugi, naravno. Pa, eto, mogu svima samo poželjeti puno sreće i neka najbolji osvoji ovaj turnir.

Do petka u podne Byasen nije doputovao, a predstavnik Midtjyllanda g. Kristiansen prihvatio je ulogu favorita:

– Kao i sve ostale ekipe ulazimo u turnir sa ciljem da uđemo u glavnu fazu Lige prvakinja, što je važno i za klub i za danski rukomet. Nevezano uz na našu bližu povijest sudjelovanjem na Final Fouru prošle sezone, mi smo svjesni i prihvaćamo ulogu favorita, ali poštujemo sve ostale ekipe. Skrećem pažnju da je ekipa u odnosu na prošlu godinu dosta promijenjena, došle su četiri nove igračice. Imamo određene probleme s ozljedama, ali u principu držat ćemo se uloge favorita i očekujemo prolaz. Radujemo se što smo ovdje i očekujemo da ćemo imati priliku igrati pred 3000 ljudi koliko ih očekuje organizator i da ćemo imati sjajan motiv za igračice, jer je sjajno igrati u takvoj atmosferi.

Utakmica Byasen – Podravka Vegeta igra se u subotu 20. rujna u 17 sati u Sportskoj dvorani Jezera, kapaciteta 3000 gledatelja

Sude rumunjske sutkinje Cristina Nastase i Simona Raluca Stancu, EHF delegat je Kalus Dieter Convents iz Belgije, a nadzornik sudaca je Monika Hagen iz Švedske.

Podravkine utakmice možete pratiti na http://www.laola1.tv/en-int/ehftv/266.html  ili klikom na našoj 1. stranici na EHF TV baner (desni stupac).