S presice // Foto Ivo Čičin-MašanskerNakon velikog uspjeha RK Podravke Vegete, ulaska u Ligu prvakinja, promtno je sazvana konferencija za novinstvo dok su dojmovi još svježi. Igračice su na odmoru, Milenković, Živković i Trifunović ostale su u Srbiji, a Kapitanović je otišla u Split polagati ispite. No, presica je s klupske strane bila dobro popunjena. Sudjelovali su direktorica Božica Palčić, trener Goran Mrđen, iskusnije igračice Miranda Tatari i Kristina Elez te mlađe Antonia Jukić i Ana Marija Maljak.

U nastavku donosimo razmišljanja Božice Palčić.

– Postigli smo izuzetno veliki uspjeh i bez obzira što Podravka ima i dalje najveći broj nastupa u Ligi prvakinja. Ovaj put bio je jako težak. Svi smo priželjkivali i nadali se da ćemo ući u Ligu prvakinja, a ne mogu reći da smo bili i uvjereni. Znali smo da će biti jako teško s obzirom na ekipe koje su sudjelovale, Byasen, Midtjylland, mislili smo da će Radnički biti autsajder, a pokazalo se na kraju da nije.

Božica Palčić // Foto Ivo Čičin-MašanskerMislim da još nismo svjesni kakav smo uspjeh postigli. Najveće zasluge imaju rukometašice i naš stručni stožer, a moram spomenuti, i neka se nitko drugi ne nađe uvrijeđen, da je predsjednica Nadzornog odbora Olivija Jakupec u nekim trenucima odigrala veliku ulogu. Znam to, jer sam realizirala njene zamisli i odluke za koje inače nije bilo hrabrosti da se donesu, a ona je preuzela odgovornost na sebe. Tu prije svega mislim na dovođenje nekih igračica. Ljudi koji nisu toliko u fokusu javnosti ipak su, dakle, pridonijeli uspjehu kao i glavni akteri.

Htjela bih također istaknuti da je puno ljudi poslalo poruke. Nisu to samo ljudi iz rukometnih krugova, već i ljudi van rukometa. Onda se tek shvati kakav smo veliki uspjeh postigli. Čestitao nam je i Josip Šojat s kojim smo osvojili naslov prvakinja Europe. Zvao je i izbornik Vladimir Canjuga. I mnogi drugi. Lijepo od svih, ostaje lijepi dojam.

Liga prvakinja je – Liga prvakinja. Ne podcjenjujem druga natjecanja, ali bila sam igračica i znam što ona znači. U njoj su najbolje igračice, najbolji klubovi. Ostala sam također oduševljena odnosom i atmosferom među našim rukometašicama, u cijeloj ekipi. Odlična, izvrsna. Isto takva komunikacija između ekipe i trenera. Čak bih i rekla komunikacija svih nas ostalih koji smo bili na tom putovanju. Svi smo bili kao jedno. To me veseli, to je dobra, pozitivna stvar i da je to velikim dijelom utjecalo na ovaj rezultat.

I još jedna velika uloga. Mi smo angažirali psihologinju Bojanu Jeličić. Mislim da nam je to bio pravi potez. Ostvareno je to na inicijativu gđe Jakupec, koja je većim dijelom tu suradnju i dogovorila. Ona je imala veliki utjecaj na ovaj rezultat.

OSTALO ĆEMO OBJAVITI U NAKNADNOM IZVJEŠTAJU