S lijeva: Božića Palčić, Miranda tatari, Goran Mrđen i Jelena Živković // Foto Ivo Čičin-MašanskerU povodu odigravanja 9. memorijalnog turnira Josip Samaržija Bepo 29. i 30. kolovoza održana je konferencija za novinstvo Rukometnog kluba Podravka s.d.d. na kojoj su govorili direktorica s.d.d. Božica Palčić, trener Goran Mrđen, kapetanica Podravke Vegete Miranda Tatari i igračica Jelena Živković.

Božica Palčić podsjetila je na osnovne podatke o turniru.

– Igraju jedne od najboljih europskih ekipa, crnogorska Budućnost i slovenski Krim Mercator, a slovačka Iuventa Michalovce bila je prošle godine u kvalifikacijama za Ligu prvakinja. Iz tog razloga smo ih i pozvali kako bi malo osvježili turnir, a Hypo je otpao, jer ove godine nema jaku ekipu – rekla je uvodno Palčić i pozvala novinare da u petak, 29. kolovoza, u 11 sati na koprivničkom Gradskom groblju poprate posjet klupske delegacije koja će položiti cvijeće na grob Josipa Samaržije.

Trener Goran Mrđen favoritom je naznačio Budućnost, ali Podravka Vegeta, kaže, namjerava osvojiti turnir, jer doma ne priznaje nikome prednost.

Raspored turnira

PETAK, 29. KOLOVOZA 2014.

• 18,00 Iuventa Michalovce – Krim Mercator

• 20 sati Podravka Vegeta – Budućnost

SUBOTA, 30. KOLOVOZA 2014.

• 9,30 Budućnost – Krim Mercator

• 11,00 Podravka Vegeta – Iuventa Michalovce

• 16,30 Iuventa Michalovce – Budućnost

• 18,30 Podravka Veget – Krim Mercator

Ulaz je besplatan.

Bit će ovo deveti memorijalni turnir, koji je osmišljen 2006. godine.

Dosadašnji pobjednici su 2006, 2007. i 2008. Podravka Vegeta, 2009. godine Oltchim, 2010. Budućnost, 2011. Podravka Vegeta, 2012. godine Budućnost, 2013. Hypo Nö. Dosad je na Bepovom turniru sudjelovalo 10 ekipa. Podravka Vegeta i Krim bili su sudionici svih osam turnira, Hypo Nö i Budućnost po pet puta, Györ i Cronexi (Fehérép) Alcoa dva puta, a DVSC Debrecen, TVIN Trgocentar, Oltchim i Metalurg po jedanput.

S konferencije za novinare opširnije u rubrici Razgovori.