Podravka Lino - LinoLokomotiva // Foto Ivo Čičin-MašanskerU prijateljskoj utakmici, oldigranoj u subotu poslijepodne, Podravka Lino pobijedila je drugi sastav zagrebačke Lokomotive 30:28 (19:14). 

Pripremajući se za novu sezonu, ekipa Podravke Lino odigrala je još jednu prijateljsku utakmicu. Na svom je parketu ugostila zagrebačku Lokomotivu II, ekipu koju vodi bivša kokica, Nataša Kolega. Utakmica je zaista imala prijateljski karakter, samo jedna isključena igračica, a Linice su od samog početka imale prednost i držale rezultat pod kontrolom.

Kako se radi o pripremnom razdoblju, vidljivo je da ekipe još nemaju pravu kontrolu lopte, pa je i u ovoj utakmici bilo dosta promašaja i tehničkih pogrešaka. Bez obzira na pogreške, utakmica je bila zanimljiva, a radi se o dvije ekipe koje su po kvaliteti u samom vrhu 2. HRL.

– Nastavljajući niz pripremnih utakmica za nadolazeću sezonu, ugostili smo na svom parketu vrlo dobru ekipu Lokomotive II iz Zagreba. Uzimajući u obzir razdoblje priprema u kojem se nalazimo, zadovoljan sam prikazanim. Napadački još donekle izgledamo, ali nam predstoji još veliki posao, posebno u tranziciji prema nazad i obrambenim zadacima. Kako je do početka lige još skoro mjesec dana, imamo vremena sve to popraviti. Danas smo za protivnika imali odličnu ekipu, a to govori i njihov rezultat u prošloj sezoni u kojoj su Zagrepčanke osvojile prvo mjesto u  2. HRL Zapad. Ovom je utakmicom nastavljena tradicija dobrih odnosa između ovih dviju sredina – rekao je trener Branko Krajačić.

Podravka Lino - Lokomotiva // Foto Ivo Čičin-Mašansker

PRIJATELJSKA UTAKMICA
PODRAVKA VEGETA – LOKOMOTIVA iII 30:28 (19:14)
KOPRIVNICA – Sportska dvorana gimnazije Frana Galovića. Gledatelja: 30. Suci: Lorena Jurenedc i Mario Presek (oboje Koprivnica).
PODRAVKA LINO: V. Tvorić, Krmpotić; Mikolčić 1, N. Tvorić 5(3), Slivar 3, Pejak, Božić 4, Polančec, Zagorščak 3, L. Kalaus 2, D. Kalaus 6, Dušak, M. Oremović 1, Maljak, A. Oremović 3. Široki 2. TRENER: Branko Krajačić.
LOKOMOTIVA II: Bilobrk, Horvatić; Birin, Lažeta 3, Markov 2(2), Jelić-Balta 2(1), Lovrić 4(3), Zrinović 5, Jakopec 2, Čalušić 2, Valšić 3, Burić 2, Spajić 1. TRENERICA Mataša Kolega.
SEDMERCI: Podravka Lino 3(3), Lokomotiva II 9(6).
ISKLJUČENJA: Podravka Lino 2 minuta (D. Kalaus), Lokomotiva II 0  minuta.