Prijateljski turnir u Sesvetama - siječanj 2018.TRENERI SURADNICI // Izvještava Nenad Smiljanec

FOTO // Ana Rumek, Jasmina Markić i Petra Canjuga

Djevojčice Podravke 4 (godište 2006. i mlađe) u srijedu 10. siječnja u Sportskoj dvorani Gimnazije Sesvete u Sesvetama odigrale su prijateljski turnir s domaćom ekipom Sesvete Agroproteinka i Lokomotivom iz Zagreba. Na turniru je nastupilo šest ekipa, jer je svaki klub imao po dvije ekipe. Igralo se 1×20 minuta.

Prijateljski turnir u Sesvetama - siječanj 2018.Ekipa Podravke 1 bila je u grupi s Lokomotivom 1 i Sesvete Agroproteinkom 2, a ekipa Podravke 2 sa Sesvete Agroproteinkom 1 i Lokomotivom 2.

Prijateljski turnir u Sesvetama - siječanj 2018.Podravka 1 prvu je utakmicu u grupi odigrala sa Sesvetama Agroproteinkom 2 i ostvarila pobjedu 6:3, dok je u drugom susretu, koji je odlučivao o odlasku u finale, poražena od djevojčica Lokomotive 1 s 9:4. U razigravanju za plasman djevojčice Podravke 1 igrale su protiv Lokomotive 2 te pobijedile rezultatom 13:5 i zauzele treće mjesto na turniru.

Prijateljski turnir u Sesvetama - siječanj 2018.Podravka 2 je svoju prvu utakmicu u grupi odigrala s Lokomotivom 2 i bila poražena rezultatom 9:2, dok je u drugoj utakmici poražena od djevojčica iz Sesveta 14:2. Djevojčice Podravke 2 su u razigravanju za plasman igrale sa Sesvetama Agroproteinkom 2 i izgubile 8:2 te zauzele 6. mjesto na turniru.

Prijateljski turnir u Sesvetama - siječanj 2018.Iako su nakon zimske pauze prije turnira trenirale samo dva puta, prikazanim igrama protiv iskusnijih ekipa Sesveta Agroproteinke i Lokomotive, možemo biti zadovoljni. Vidljiv je napredak i sustizanje djevojčica koje u svojim nogama imaju dvije godine više treninga. Ovaj turnir je odličan pokazatelj u kolikoj mjeri djevojčice Podravke moraju još prionuti radu i treniranju kako bi uskoro mogle ravnopravno parirati djevojčicama koje dolaze iz klubova koji su u radu s djecom u vrhu hrvatskog rukometa.

Prijateljski turnir u Sesvetama - siječanj 2018.Prijateljski turnir u Sesvetama - siječanj 2018.Rezultati turnira

Grupa A

Podravka 2 – Lokomotiva 2 2:9

Sesvete Agroproteinka 1 – Lokomotiva 2 11:5

Sesvete Agroproteinka 1 – Podravka 2 14:2

Grupa B

Lokomotiva 1 – Sesvete Agroproteinka 2 16:3

Podravka 1- Sesvete Agroproteinka 2 6:3

Lokomotiva 1 – Podravka 1 9:4

Za plasman

Za 6. mjesto: Sesvete 2 – Podravka 2 8:2

Za 3. mjesto: Podravka 1 – Lokomotiva 2 13:5

Za 1. mjesto: Sesvete Agroproteinka 1 – Lokomotiva 112:11 (8:8) (nakon sedmeraca)

Prijateljski turnir u Sesvetama - siječanj 2018.