Prije utakmice: pozdrav igračica i trenerice Snježane PetikeBraniteljice naslova prvakinja 3. HRL sjever za žene, Podravka 3, nastupaju ove sezone znatno pomlađene i igraju u konkurenciji prvih i drugih ekipa iz Varaždina, Lipika, Ivanca, Križevaca, Velikog Trojstva, Čakovca, Virovitice, Bjelovara. Zato ne čudi rezultat prvog nastupa. U 1. kolu u gimnazijskoj sportskoj dvorani u Koprivnici Podravka 3 – Bjelovar 2 19:36 (11:20).

Utakmica bez isključenja i time outa. Najviše golova postigla je Bjelovarčanka Mihaela Gavrić, 12, od čega 10 iz igre, potom njene kolegice Dejna Kuizmić 7, Ivana Anić 6 i Patricija Kuzmić pet, a kod Podravke 3 najviše, pet, dala je Iva Papac, a po četiri Ivona Mrđen i Nina Alvir.

UTAKMICA 1. KOLA 3. HRVATSKE RUKOMETNE LIGE SJEVER

PODRAVKA 3 – BJELOVAR 2 19:36 (11:20)

Iva Papac u napaduKOPRIVNICA – Gimnazijska sportska dvorana. Gledatelja: 50. Suci: Tomislav Dobrinić i Goran Šimunčić (oba Varaždin). Nadzornik HRS-a: Dragan Hajtić (Bjelovar).

PODRAVKA 3: Kosnica, Borac; Ljubić, Karlovčan 1, Domjan 1(1), Šaško, Franjkić, Benotić 1, Mlinarić, Mrđen 4, Hmelina, Horvat 1, T. Petika, Alvir 4, Papac 5, Pavlović 2. TRENERICA: Snježana Petika.

BJELOVAR 2: Medved, Markanović; P. Kuzmić 5, Ščirek, Gavrić 12(2), Palac 4, Šostaric, Bošnjak, Anić 6, Ružičić 1(1), D. Kuzmić 7, Klasić 1. TRENER: Nenad Horvat.

SEDMERCI: Podravka 3 – 2(1), Bjelovar 2 – 5(3).

ISKLJUČENJA: Podravka 3 – 0 minuta, Bjelovar 2 – 0 minuta.

Ostali parovi 1. kola, 24. rujna: Koka 2 – Lipik, Ivančice – Gradina, Mlinar – Veliko Trojstvo, Čakovec – TVIN Trgocentar 2.

DANAS, U PETAK,  U 18 SATI, PODRAVKA VEGETA – KOKA

Zbog pripreme dvorane za koncert Podravka Vegeta utakmicu 2. kola 1. HRL za žene igra se danas, u petak, u 18 sati. U goste dolazi varaždinska Koka, koja je jedina uz Lokomotivu i Podravku Vegetu osvojila sva četiri boda na startu prvenstva.

U subotu počinje 2. HRL sjever. Podravka Lino gostuje u Osijeku kod bivšeg prvoligaša Osijeka. Utakmica u dvorani Zrinjevac počinje u 18 sati.