Ivana Kapitanović prva golmanica reprezentacije, arhivaIzbornik hrvatske ženske seniorske rukometne reprezentacije Goran Mrđen objavio je popis 18 igračica na koje računa za pripreme za Europsko prvenstvo 2016. u Švedskoj. Među njima je i sedam rukometašica Podravke Vegete, dok su dvije na pričuvnoj listi.

Hrvatska ženska seniorska rukometna reprezentacija okupit će se u utorak, 22. studenoga, u 11 sati ispred Doma sportova u Zagrebu, a pripreme će odrađivati u Ivanić-Gradu sve do 26. studenoga.
Na okupu će ponovno biti dva dana kasnije, 28. studenoga te će u Ivanić-Gradu boraviti sve doodlaska na Europsko prvenstvo u Švedsku 4. prosinca.

Na popisu izbornika Gorana Mrđena su: Ivana Kapitanović, Ekatarina Nemaškalo, Nikolina Zadravec, Ana Debelić, Dora Krsnik, Marijeta Vidak i Selena Milošević (sve Podravka Vegeta), Andrea Čović i Andrea Penezić (obje Vardar), Gabrijela Bešen (Sesvete Agroproteinka), Marina Razum (Lokomotiva), Paula Posavec (Zrinski), Nataša Janković (Ardesen GSK), Vesna Milanović Litre (Krim Mercator), Sonja Bašić (Ipress Center VAC), Žana Marić (KGHM Metraco Zaglebie Lubin), Ćamila Mičijević (Dunaujvarosi KKA) i Valentina Blažević (Krim Mercator).

Pričuvne igračice za ovu akciju su: Mara Budić (Dugo Selo 55), Magdalena Ećimović (Split 2010), Kristina Plahinek (Zamet), Ivana Dragišić i Ines Domjan (Koka), Dragica Džono i Anamaria Gugić (Podravka Vegeta), Lana Franković (MTK Budapest), Stela Posavec i Dora Kalaus (obje Lokomotiva).

U stručnom stožeru, uz izbornika Gorana Mrđena, su i trener Nikola Škorić, trener vratarki Nenad Rogulj, kondicijski trener Alen Marošević, fizioterapeut Goran Krušelj, fizioterapeutkinja Vesna Hodić i direktorica Ljerka Vresk.