Rukometašice na proglašenju // Foto Ivo Čičin-MašanskerNa prigodnoj svečanosti u Domu mladih u ponedjeljak su proglašeni najuspješniji sportaši Koprivnice u 2013. godini. Rukometni klub Podravka Vegeta proglašen je najuspješnijom gradskom ženskom ekipom, a Ivona Mrđen bila je nominirana u kategoriji perspektivnih sportašica.

Najboljim je sportašem u 2013. godini proglašen hrvač Podravke Ivan Lončarić, a najuspješnijom sportašicom sportska ribolovka ŠRK Koprivnice Tatjana Štajduhar.

U konkurenciji momčadi za najbolje su proglašeni seniori Ronilačkoga kluba Šoderica.

Članica Streljačkog športskog kluba Podravka Ivana Babić je najuspješnija perspektivna sportašica, a za najuspješnijeg perspektivnog sportaša izabran je Alen Fodor iz Hrvačkog kluba Podravka.

Dodijeljene su i nagrade najuspješnijim sportašima s invaliditetom, koje su ove godine dobili Marijan Maljak (Športska udruga tjelesnih invalida Koprivnica) i Sportska udruga za osobe s intelektualnim poteškoćama Veliko srce.

Priznanja za iznimno postignuće u sportu primili su kuglačica Podravke Ana Jambrović, koja je s reprezentacijom Hrvatske na Svjetskom juniorskom prvenstvu osvojila zlatnu medalju te osvajač petog mjesta na Svjetskom kadetskom prvenstvu Podravkin hrvač Filip Frankol.

Zaslužnim sportskim djelatnikom proglašen je bivši rukometaš i trener Zlatko Blažeković, danas predsjednik RK Koprivnice i dugogodišnji tajnik Old timer kluba Biciklin.

Obilježeno je i 15 godina od pokretanja Male sportske škole, koja se iz Koprivnice proširila na gotovo cijelu Koprivničko-križevačku županiju. Kao pokretači Male sportske škole priznanje su primili Ivan Pal, Ratimir Ljubić i Marina Tomac Rojčević.

Sportaši grada skupna slika // Foto Ivo Čičin-MašanskerU organizaciji Zajednice športskih udruga grada Koprivnice prvi put je izbor napravljen prema unaprijed zadanim kriterijima Hrvatskog olimpijskog odbora, za razliku od prijašnjih izbora kad su se najbolji birali glasovanjem. Nagrade i priznanja predali su gradonačelnica Koprivnice Vesna Želježnjak i predsjednica Zajednice športskih udruga grada Koprivnice Jasmina Stričević.

Jasmina Stričević naglasila je da u gradu djeluju 83 sportske udruge s više od 4000 sportaša u skoro svim granama sporta. A kad se tome pribroje rekreativci, dobiva se impresivna brojka sporti aktivnih građana u gradu od 30.000 stanovnika. Uz to velik je broj djece uključeno u razne sportske aktivnosti, počevši od male sportske škole, koja djeluje već 15 godina. Od sportske infrastrukute spomenula je izgradnju sportske dvorane na Podolicama i dogradnja dvorane kod Osnovne škole Đure Estera.

Između ostalog, gradonbačlenica Vesna Željeznjak pozvala je građane da kupnjom dionica Rukometnog kluba Podravka postanu vlasnici kluba i pokažu kako im je stalo do kluba koji pronosi ime grada širom Hrvatske i Europe.

NAJUSPJEŠNIJI U 2013. GODINI

SPORTAŠICA
Tatjana Štajduhar (Športski ribolovni klub Koprivnica)

SPORTAŠ
Ivan Lončarić (Hrvački klub Podravka)
NOMINIRANI
Domagoj Buhinjak (Klub tajlandskog boksa Samurai)
Luka Đurđ (Ronilački klub Šoderica)
Hrvoje Kuzmić (Športski ribolovni klub Šoderica)
Ivo Matić (Auto i karting klub Podravina)

ŽENSKA SPORTSKA EKIPA
Podravka Vegeta (Rukometni klub Podravka)
NOMINIRANI
Seniorska ekipa Športskog ribolovnog kluba Koprivnica
Seniorska ekipa Teniskog kluba Koprivnica
Seniorska ekipa Športskog kuglačkog kluba Podravka

MUŠKA SPORTSKA EKIPA
Seniorska ekipa Ronilačkog kluba Šoderica
NOMINIRANI
Seniorska ekipa Teniskog kluba Koprivnica
Seniorska ekipa Stolnotenijskog kluba Podravka
Seniorska ekipa Streljačkog športskog kluba Podravka
Seniorska ekipa Nogometnog kluba Slaven Belupo

PERSPEKTIVNA SPORTAŠICA
Ivana Babić (Streljački športski klub Podravka)
NOMINIRANE
Petra Bojanić (Teniski klub Koprivnica)
Lorena Lončarić (Streljački športski klub Podravka)
Ivona Mrđen (Rukometni klub Podravka)

Ivona Mrđen (desno) // Foto Ivo Čičin-MašanskerPERSPEKTIVNI SPORTAŠ
Alen Fodor (Hrvački klub Podravka)
NOMINIRANI
Domagoj Rašan (Atletski klub Podravski list)
Hrvoje Šifkorn (Teniski klub Koprivnica)
Marko Štajduhar (Športski ribolovni klub Koprivnica)
Antonio Tkalčić (Boks klub David)

SPORTAŠ S INVALIDITETOM
Marijan Maljak (Športska udruga tjelesnih invalida Koprivnica)

SPORTSKA EKIPA OSOBA S INVALIDITETOM
Sportska udruga za osobe s intelektualnim poteškoćama Veliko srce

ZASLUŽNI SPORTSKI DJELATNIK
Zlatko Blažeković

PRIZNANJE ZA IZNIMNO POSTIGNUĆE U SPORTU
Ana Jambrović
Filip Frankol

PRIZNANJA POVODOM 15 GODINA MALE SPORTSKE ŠKOLE
Ivan Pal
Ratimir Ljubić
Marina Tomac Rojčević