Prvakinje Hrvatske 2013: mlađe kadetkinje Podravke // Foto Goran RihtarićMlađe kadetkinje Podravke, ekipa Podravka 3, koju trenira i vodi Snježana Petika, ovogodišnje su prvakinje Hrvatske. Na završnici prvenstva u Čakovcu u nedjelju poslije podne u finalnoj utakmici svladale su riječki Zamet na semderce. Krajnji rezultat je 24:22, regulrani dio utakmice završio je 20:20, a u poluvremenu Zamet je vodio 10:13. Mrđen, Pavlović, Alvir i Karlovčan pogodile su iz sedmeraca, a kako je Zamet iz četiri udarca zabio sam dva gola, to je rezultat u sedmercima bio nedostižnih 4:2 (po pravilima se puca do pet sedmeraca), ili ukupno 24:22.

Slika s peharom // Foto Goran RihtarićDo naslova prvakinja nije se došlo lako. Trebalo je pobijediti svih šest utakmica, a u finalnoj Zamet je iskazao sve svoje kvalitete i nakon početnog vodstva Podravke do rezultata 6:5, Zamet je prešao u vodstvo od 7:8, a nakon 9:9 odvojio se na 10:13, što je bio rezultat poluvremena.

U drugom poluvremenu mlade Riječanke poznatog trenera Ede Šmita povećavale su vodstvo (11:15, 13:16), a kod 14:17 Petikine su smogle snagu za izjednačenje 17:17 i prelazak u vodstvo od 18:17, No, do kraja se igralo izjednačeno i završilo bez pobjednika 20:20.

Onda je uslijedilo uzbuđenje, sedmerci i konačna pobjeda mladih Koprivničanki od 24:22.

Čestitke igračicama, trenerici Snježani Petiki i tehniku Krunoslavu Tkalcu, koji je asistirao na ovom turniru.

Pojedinačne nagrade dobile su Mrđen, Ljubić i trenerica Petika // Foto Goran RihtarićFINALNA UTAKMICA 1. HRVATSKE MLAĐE KADETSKE RUKOMETNE LIGE ZA DJEVOJKE

PODRAVKA – ZAMET 24:22 (20:20, 10:13)

ČAKOVEC – Sportska dvorana Graditeljske škole. Gledatelja: 300. Suci: Ivan Grbavac i Siniša Ravlić (oba Vrgorac). Nadzornik HRS-a: Vladimir Sokol (Varaždin).

PODRAVKA: Borac, Kosnica; Ljubić 1, Karlovčan 6(1), Šaško, Franjkić, Benotić, L. Šenvald 1, Mrđen 3(1), Hmelina 2, Vrban, Horvat, T. Petika, Alvir 1(1), Papac 6, Pavlović 4(1). TRENERICA: Snježana Petika.

ZAMET: Lopac Škrinjar, Lipić, Đerić; Brkljača 12(3), Čanić, Troskot, Stanić 2, Tibljaš, Dragojlović 3, Antunović, Kalčić 4(1), Blečić 1, Krapić, Bogdanić, Martinović. TRENER: Edo Šmit.

SEDMERCI: Podravka 6(4) – sva četiri postignuta u raspucavanju sedmeraca za pobjedu; pogodile su Mrđen, Pavlović, Alvir i Karlovčan, Zamet 9(4) – u raspucavanju postignuta dva gola; pogodile su Brkljača i Kalčić.

ISKLJUČENJA: Podravka 6 minuta (Alvir 2+2, Hmelina 2), Zamet 4 minute (Dragojlović, Kalčić).

Najbolja semorka i druge nagrađene // Foto Goran Rihtarić