Hypo - Podravka Vegeta // Foto Ivo Čičin-Mašansker

Bilo je pravo zadovoljstvo gledati prvi ovosezonski nastup nove ekipe Podravke Vegete pod vodstvom nove trenerice Snježane Petike. U prvoj od dvije pripremne utakmice oba kluba, koji se spremaju za kvalifikacije za Ligu prvakinja, svaka u svojoj grupi, Podravka Vegeta u Beču je svladala Hypo Nö s 31:20 (16:11).

Hypo - Podravka Vegeta // Foto Ivo Čičin-MašanskerS. Petika je veći dio utakmice igrala s Nemaškalo i Turk na krilima, Debelić i Džono na pivotu i Toth, Krsnik, Vidak na vanjskim pozicijama. Golmanice Kapitanović i Jukić branile su svaka jedno poluvrijeme, Kapitanović prvo, Jukić drugo. Zajedno su obranile 11 lopti i zabile dva gola.

Hypo - Podravka Vegeta // Foto Ivo Čičin-MašanskerNaime, trener Hypa Martin Matuschkovicz uporno je uvježbavao igru bez golmanica, a Podravkine igračice, pa i, eto, golmanice, uporno su trpale loptu u praznu mrežu. Hypo je u prvom poluvremenu zabio samo četiri gola iz igre, a sedam iz (pre)strogo dosuđenih sedmeraca. Savko je u ovoj utakmici nešto vježbao, pa su se vježbale i učile i mlade sutkinje po labavim kriterijima.

Malo golova domaćina iz igre rezultat je i odlične i raznovrsne igre u obrani, gdje je klasičnih 6-0 u dobrom dijelu utakmice prelazio u 5-1. U obrani je bilo vrlo živahno.

Hypo - Podravka Vegeta // Foto Ivo Čičin-MašanskerAna Toth, osim priloga u obrani, gdje dominira visinom, dala je četiri gola i odlično posluživala pivotkinje, čime je jasno dala do znanja da je pojačanje i u obrani i u napadu. Pohvalu zaslužuju i ostale. A kada je prva postava izmučila Austrijanke, onda su ih, uz Dežić i Toth i Jukić na golu, doslovce uništile brze ”klinke”, kadetkinje koje nakon Beča odlaze na EP u Slovačku: zabijale su Petričević, Popović, Franušić, T. Petika. U sastavu nisu bile juniorke Mrđen, Ećimović, Karlovčan i Pavlović, jer se nalaze na EP juniorki u Sloveniji. Bit će u sastavu na turnitu u Sloveniji.

Hypo - Podravka Vegeta // Foto Ivo Čičin-MašanskerJedina slaba točka bilo je izvođenje sedmeraca. Samo jedan je zabila Nemaškalo, jedan promašila, kao što su promašile i Vidak, Toth i T. Petika, ili bolje reći obranile su tri Hypove vratarke Flöck (1), Sanko (2) i Hajgato (2).

U subotu 5. kolovoza u 11 sati Hypo i Podravka Vegeta imaju drugu pripremnu utakmicu.

Hypo - Podravka Vegeta // Foto Ivo Čičin-MašanskerHYPO NIEDERÖSTERREICH – PODRAVKA VEGETA 20:31 (11:16)

BEČ MÖDLING – Dvorana BSFZ u Maria Enzersdorfu. Gledatelja: 70. Sutkinje: Juha Foris i Sarah Spittaler (Austrija).

HYPO NIEDERÖSTERREICH: Flöck (-+1), Sanko (3+2), Hajgato (4+1); Dedić, Kiss, Krautwaschi 5(4), Harangozo 1, Schaupp 1, Wess 4, Krahnigi 2(1), Einaisdottir, Barišić, Magloth 1, Vijunaite, Scharapova 3(2), Maguruan 3(1). TRENER: Martin Matuschkovicz.

PODRAVKA VEGETA: Jukić 1 (5+2), Kapitanović 1 (4+0); Petričević 1, Turk 4, Dežić 2, Popović 1, Krsnik 2, Toth 4, Džono 4, Nemaškalo 1(1), Franušić 2, Vidak 2, T. Petika 2, Debelić 4. TRENERICA: Snježana Petika.

SEDMERCI: Hypo Nö 9(8), Podravka Vegeta 5(1).

ISKLJUČENJA: Hypo Nö 4 minute (Einasdottir, Vijunaite), Podravka Vegeta 0 minuta.

IGRAČICA UTAKMICE: Ana Toth (Podravka Vegeta).