Druge u finalu, djevojčice Podravke // Foto Ivo Čičin-Mašansker, www.rk-podravka.hrDjevojčice iz Sinja pobjednice su četvorodnevnog turnira, prvenstva Hrvatske za djevojčice rođene 1998. i ranije. U finalnom susretu pobijedile su isti naraštaj koprivničke Podravke 16:17 (5:6). Zamet je u susretu za 3. mjesto svladao sugrađanke Orijent s 16:12 (6:5).

Utakmice završnice bile su uzbudljive, djevojčice su igrale lijep, atraktivan i agresivan rukomet. U finalnoj utakmici rezultat se vagao na jednu i drugu stranu, ali je kvaliteta jedne igračice u Sinju, Pletikosić, prevagnula. Dala je sedam golova i izborila sve sedmerce, koje je realizirala Radonja. Kod Podravke dobri su strijelci bili Mrđen, Hmelina i Papac, uz pripomoć Alvir u Pavlović a jedan gol dala je i Ljubić.

U svakom slučaju čestitke objema ekipama, a Podravki posebno zato što se i dalje održala u vrhu u tom naraštaju.

Podravka - Sinj, detalj s finala // Foto Ivo Čičin-Mašansker, www.rk-podravka.hrFinalni rezultati

Za 1. mjesto Podravka – Sinj 16:17 (5:6)

za 3. mjesto Orijent – Zamet 12:16 (7:7)

Za 5. mjesto TVIN – Murvica 13:14 (4:5)

Za 7. mjesto Vinodol – Arena 21:13 (9:7)

Za 9. mjesto Omišalj – Rudar 14:12 (7:8)

Za 11. mjesto Sesvete – Makarska 21:9 (12:5)

Za 13. mjesto Pitomača – Zirnski 17:16 (6:9)

Za 15. mjesto Trogir – Kaštela 13:8 (7:6)

Konačni poredak  

1. Sinj

2. Podravka

3. Zamet

4. Orijent

5. Murvica

6. TVIN

7. Vinodol

8. Arena

9. Omišalj

10. Rudar

11. Sesvete

12. Makarska

13. Pitomača

14. Zrinski

15. Trogir

16. Kaštela

Svečanost zatvaranja, Podravka prima nagrade // Foto Ivo Čičin-Mašansker, www.rk-podravka.hrNajbolja sedmorka turnira

Najbolja vratarka turnira je Katarina Borac (Podravka)

Najbolji strijelac je Rea Rakošević (TVIN(

Najbolja igračica Matea Pletikosić (Sinj)

Najbolja obrambena igračica Lorena Begić (Murvica)

Najbolja sedmorka: Korina Karlovčan (lijevo krilo, Podravka), Manuela Runje (desno krilo, Sinj), Matea Radonja (kružna napadačica, Sinj), Vana Dundović (vanjska napadačica, Orijent), Ivona Mrđen (vanjska napadačica, Podravka), Katarina Brkljača (vanjska napadačica, Zamet), Katarina Borac (vratarka, Podravka).

Za najbolju trenericu izabrana je Ljilja Borozan iz Sinja.

Priznanja i medalje predali su za poredak od 4. do 16. mjesta instruktorica HRS-a i voditeljica natjecanja Lidija Bojić Ćaćić, za 3. mjesto direktor ženskih reprezentacija Ratko Balenović, za 2. mjeesto potpredsjednik HRS-a Ozren Matijašević i za 1. mjesto i pojedinačne nagrade zamjenik župana Koprivničko-križevačke županije Ivan Pal, a za najbolju sedmorku trener mlađe kadetske reprezentacije Branko Šebek.

FINALNA UTAKMICA DRŽAVNOG PRVENSTVA DJEVOJČICA 1998. GODINE

PODRAVKA – SINJ 16:17 (5:6)

ĐURĐEVAC – Sportska dvorana Strukovne škole. Gledatelja 500. Suci: Renato Dješka i Toni Pavlić (oba Osijek). Nadzornik HRS-a: Damir Sarajlić (Velika Gorica).

PODRAVKA: Kosnica, Vrban, Borac; Ljubić 1. Karlovčan, Domijan, Franjkić, Benotić, L. Šenvald, Mrđen 5(3), Hmelina 3, Horvat, T. Petika, Alvir 2, Papac 3, Pavlović 2. TRENERICA: Snježana Petika.

SINJ: Tomašević, Romić; Buljan, Pletikosić 7(1), Jukić 2, Poljak 1, Radonja 6(5), Koprčina, Mažurin 1, Pavić, I. Runje, Kalinić, Buljan, M. Runje, Čurković, Golem. TRENERICA: Ljiljana Borozan.

SEDMERCI: Podravka 4(3), Sinj 7(6).

ISKLJUČENJA: Podravka 4 minute (Papac 1+1+1, Benotić 1), Sinj 2 minute (Poljak, Runje).

IGRAČICE UTAKMICE: Matea Pletikosić (Sinj).