Uspomena iz TriljaSinj i Trilj, odnosno tamošnji istoimeni ženski rukometni klubovi bili su u nedjelju domaćini jednodnevnog turnira regionalnih reprezentacija za mlađe kadetkinje (Koprivnica prva) i djevojčice (Koprivnica druga).

Na prvenstvu je sudjelovalo 200-tinjak mladih rukometašica. Finale u Trilju završilo je izvođenjem sedmeraca: Koprivnica je sa 22:21 (u regularnom toku utakmice 19:19) pobijedila regiju Split. Split je pred kraj vodio sa 17:16, 18:17 i 19:18, Koprivnica je izjednačila, pa se pristupilo izvođenju sedmeraca. Koprivnica je bila bolja za jedan gol i osvojila pobjednički pehar.
U Sinju su igrale djevojčice. Koprivnica s trenericom Snježanom Petikom osvojila je prvo mjesto u skupini, u finalu su ih nadjačale djevojčice iz Dalmacije.

SINJ: DJEVOJČICE 98/99.
A skupina:
Zagreb – Koprivnica 14:17, Koprivnica – Osijek 21:12, Osijek – Zagreb 22.19.

Poredak: 1. Koprivnica 4, 2. Osijek 2, 3. Zagreb 0.
B skupina: Split – Rijeka 21:20, Rijeka – Istra 23:21, Istra – Split 13:24.

Poredak: 1. Split 4, 2. Rijeka 2, 3. Istra 0.
Utakmice za plasman: za 1. mjesto: Split – Koprivnica 26:15, za 3. mjesto: Rijeka – Osijek 23:18, za 5. mjesto: Istra – Zagreb 17:21,
Konačni poredak: 1. Split, 2. Koprivnica, 3. Rijeka,4. Osijek, 5. Zagreb, 6. Istra.
SASTAV KOPRIVNICE: Dominić, Ljubić, Car, Šarić, Šaško, Benotić, Franjkić, Šenvald, Papac, Mrđen, Hmelina, Šafar, Ferić, Alver, Čerepinko, Rakočević. TRENERICA: Snježana Petika.

TRILJ: MLAĐE KADETKINJE 96/97.
A skupina: Zagreb – Koprivnica 20:31, Koprivnica – Osijek 27:23, Osijek – Zagreb 18:18.

Poredak: 1. Koprivnica 4, 2. Osijek 1, 3. Zagreb 1 bod.
B skupina: Split – Rijeka 29:20, Rijeka – Istra 24:34, Istra – Split 19:25. Poredak: Split 4, 2. Istra 2, 3. Rijeka bez bodova.
Utakmice za plasman: za 1. mjesto: Split – Koprivnica 21:22 (19:19), za 3. mjesto: Istra – Osijek 20:19, za 5. mjesto: Rijeka – Zagreb 28:27.

Konačni poredak:
1. Koprivnica, 2. Split, 3. Istra, 4. Osijek, 5. Rijeka, 6. Zagreb.
SASTAV KOPRIVNICE: Krmpotić, Resman, Maljak, Makar, Oremović, Štefanec, Dušak, Zadravec, Telic, Kalaus, Zagorščak, Vuk. TRENER: Branko Krajačić.

Slijedi završnica prvenstva Hrvatske za djevojčice u Labinu.

 

IZVJEŠĆE IZBORNIKA KADETKINJA KOPRIVNICE BRANKA KRAJAČIĆA

A evo i izvješća izbornika reprezentacije Koprivnice, mlađe kadetkinje, Branka Krajačića, dogovorenog posebno za našu internet stranicu.

”Mlađe kadetkinje RK Podravka nastavile su uspješan niz, osvojivši prvo mjesto na Kupu regionalnih reprezentacija koji se 1. svibnja 2011. odigrao u Trilju.

Regija Koprivnica otišla je na prvenstvo sa samo 13 igračica (tri je dao Zrinski, dvije TVIN Trgocentar i osam Podravka), dok je zbog nerazumijevanja klubova samo dan prije polaska, otkaze poslalo nekoliko reprezentativki.

Sam turnir okuplja najbolje igračice u državi podijeljene u šest regija.

Regija Koprivnica svrstana je u grupu A sa Zagrebom i Osijekom, dok su u grupu B svrstane reprezentacije: Rijeka, Istra i domaćin Split. Koprivnica je prošla grupu s dvije pobjede, Zagreb 31:20 (16:8) i Osijek 27:23 (12:12) dok je u grupi B isti rezultat (dvije pobjede) ostvarila reprezentacija Splita.

Finalna utakmica je opravdala očekivanja. Vrlo izjednačena i neizvjesna od samog početka u igri gol za gol. Prvo je poluvrijeme završilo s golom prednosti za Koprivnicu. U drugom dijelu svježije i brojnije igračice Splita uspijevaju stići i okrenuti rezultat u svoju korist. Prednost od gola i igrač više 2 minute prije kraja, nije im bio dovoljan, jer igračice Koprivnice izvlače posljednje atome snage i izjednačavaju na 19:19, a što je značilo da će o pobjedniku odlučiti sedmerci (po tri za svaku ekipu).

Golmanica Koprivnice Annabell Telic, već je u samoj utakmici obranila tri od ukupno sedam dosuđenih sedmeraca, dok smo sva tri dosuđena u našu korist uspješno realizirali, što nam je dodatno dalo psihološku prednost. Upravo to se i na kraju pokazalo presudno, jer je već u prvom pokušaju obrana naše golmanice presudila. Ukupno 3:2 za Koprivnicu poslije izvođenja sedmeraca ili 22:21 konačni rezultat.

Još jedna potvrda kvalitete i zasluženo osvojen turnir uz iznimno zalaganje svih igračica. Poseban teret iznijele su vanjske igračice kojih je bilo svega četiri, a što je za ovako zahtjevan turnir premalo.

FINALNA UTAKMICA KUPA REGIONALNIH REPREZENTACIJA – MLAĐE KADETKINJE

REGIJA KOPRIVNICA – REGIJA SPLIT 22:21 (19:19) (10:9)

TRILJ – Sportska dvorana. Gledatelja: 100. Suci: Mirjana Bekavac (Sinj) i Željana Franić (Solin). Nadzornik HRS-a: Tonči Vuković (Krilo Jesenice).

KOPRIVNICA: Krmpotić, Telic, Resman, Makar 1(1), Oremović 2, Štefanec 5 (4), Dušak 1, Zadravec 2, D. Kalaus 1, L. Kalaus 4 (1), Zagorščak 2, Vuk 3. Izbornik: Branko Krajačić.

SPLIT: Čubelić, Šipić, Šušnjara, Vrdoljak 2 (1), Plazibat, Ljubičić 5 (3), Macan, Mladina, Milovac 3, Garimbodža 4, Čolak, Radošević 3 (2), Botica, Lončar 2, Budić, Mišković 1, Škomrlj, Saratlija, Tolj 1, Gudelj, Zelić. Izbornik: Suzana Čoko-Vulikić

SEDMERCI: Koprivnica 6 (6), Split 10 (6)

ISKLJUČENJA: Koprivnica 8 minuta (L. Kalaus i D. Kalaus 2+2), Split: 6 minuta (Gudelj, Garimbodža i Budić po 2).

IGRAČICA UTAKMICE: Annabell Telic (Koprivnica).